Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail’den THY’ye İran ambargosu
İsrail’den THY’ye İran ambargosu

İsrail’den THY’ye İran ambargosu

Siyonist israil’den İran’a bir ambargo daha

Son yıllarda İsrail’e seferlerini önemli ölçüde artıran Türk Hava Yolları’nın (THY) pilot sıkıntısını çözmek amacıyla 200 kadar İranlı pilotu istihdam edeceği yönündeki haberler İsrail’de de ilgi yarattı. İsrailli medya, İsrail’e giren tüm pilotların, önce İsrail güvenlik yetkililerinin onayını almaları gerektiğine dikkat çekiyor ve “bu nedenle ki muhtemelen Ben Gurion Havaalanında İranlı pilotları görmeyiz” diyor.

İsrailli medya, tiket masraflarını azaltmak için birçok İsrailli’nin ABD dahil yurt dışına THY ile yolculuk ettiğini, THY’nin birçok İsrailli yolcu için uygun olan İstanbul bağlantılı sefer olanaklarını sağladığını belirtikten sonra THY’nin 200 İranlı pilotu işe alacağını açıkladığına dikkat çekiyor.

Bu yöndeki haberlerin, THY pilotlarını “kızdırdığını” öne süren İsrail medya kuruluşlarından Channel 2’ye göre, pilotlar “İranlı pilotların, İran’a karşı uygulanan yaptırımlar ve diğer faktörler nedeniyle uygun eğitimden yoksun olduklarını” söylüyorlar.

Buna karşı THY’nin planından vazgeçmediğini kaydeden İsrailli medya,“İsrail’e giren tüm pilotlar, önce İsrail güvenlik yetkililerinin onayını almalı, bu nedenle ki muhtemelen Ben Gurion Havaalanında İranlı pilotları görmeyiz” diyor.