Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » İsrail’i Korku Sardı/Hizbullah Savaşa Hazırlanıyor
İsrail’i Korku Sardı/Hizbullah Savaşa Hazırlanıyor

İsrail’i Korku Sardı/Hizbullah Savaşa Hazırlanıyor

İsrail sınır kolu kuvvetleri komutanı, Hizbullah’ın İsrail sınırında istihbarat çalışmalarına yoğunluk kazandırdığını iddia etti.
Cam Haber Ajansı (JAM)- İsrail Times’da yer alan habere göre sınır güvenliğini sağlamakla görevli ordu kolunun komutanı olan İlyahu Elbaz, yaptığı açıklamada Hizbullah’ın son günlerde sınırda devriyeyi artırdığını ve istihbarat çalışmalarına hız verdiğini söyledi.

Elbaz: “Hizbullah, Suriye’de etkin olarak savaşın içinde. Ancak buna rağmen İsrail’in güvenliğini tehdit etmeye devam ediyor” derken, İsrail-Lübnan sınırında Hizbullah askerlerinin devriyelerini artırdığını ve oldukça gizli şekilde İsrail ordusu hakkında bilgi topladıklarını iddia etti.

Hizbullah ile patlak veren 2006 savaşına dikkat çeken Elbaz, Hizbullah’ın şu anki gücünün o döneme nazaran çok daha fazla olduğunu söyledi. Olası bir savaşta 2006 savaşından çok daha büyük zararların ortaya çıkacağını da sözlerine ekleyen Elbaz, İsrail’in bu konuda dikkatli olması gerektiğini aksi takdirde Suriye’de muhaliflere karşı etkin savaş yürüten Hizbullah’ın İsrail’e karşı da savaşmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

TR.JAMNEWS

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz