Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Vahdet Konusu » Kamalak: Mezhepciliği körüklemeye çalışan emperyalizme verilecek en güzel cevap İslam Birliği’dir
Kamalak: Mezhepciliği körüklemeye çalışan emperyalizme verilecek en güzel cevap İslam Birliği’dir

Kamalak: Mezhepciliği körüklemeye çalışan emperyalizme verilecek en güzel cevap İslam Birliği’dir

Adil Bir Dünya’nın kuruluşu ve ülke meselelerinin masaya yatırıldığı Saadet Partisi’nin iki günlük Kızılcahamam kampı, yoğun müzakere ve istişarelerle devam ediyor.

GİK toplantısının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Türkiye’nin hiçbir dönemde bu kadar yalnızlığa itilmediğine vurgu yaparak, “Düşmanlar dost olmadı ama dostlar düşman oldu. Fakat karamsarlığa yer yok. İman ile ümitsizlik bir kalpte bulunmaz. Erbakan Hoca’mızın dediği gibi ‘İman varsa imkân da vardır” dedi.

ANKARA BÜROSU

Saadet Partisi’nin üst karar mercii birimlerinden olan Genel İdare Kurulu(GİK) Toplantısı Kızılcahamam’da gerçekleştiriliyor. İki gün sürecek toplantının ilk gününde açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, İslam dünyasının en zorlu dönemlerinden birini yaşadığını belirterek, Saadet Partisi’nin çalışmalarının bugün ne kadar önemli ve anlamlı hale geldiğinin anlaşıldığına dikkat çekti.  İslam coğrafyasının tarih boyunca 3 büyük facia yaşadığına vurgu yapan Kamalak, “Bunlardan birincisi Haçlı Seferleri, ikincisi Moğal İstilası ve üçüncüsü de 1’inci Dünya Savaşı ile birlikte Osmanlı coğrafyasının parçalanmasıdır. Bugün de paramparça olmuş kan ve gözyaşı içerisinde bir İslam dünyası var” dedi.

EMPERYALİZM IRK VE MEZHEP FARKLILIKLARINI KÖRÜKLÜYOR

Irkçı emperyalizmin İslam dünyasının ırk ve mezhep farklılıklarını körüklemeye çalıştığını belirten Kamalak, bu kaostan kurtuluşun tek yolunun İslam Birliği olduğunu söyledi. İslam coğrafyasının dünyanın en genç nüfusuna ve en zengin yeraltı kaynaklarına sahip olduğunu hatırlatan Kamalak, ama en acıdır ki en yoksulların halde yine İslam coğrafyasında yaşayanlarını ifade etti.

DÜŞMANLAR DOST OLMADI AMA DOSTLAR DÜŞMAN OLDU

Konuşmasında Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu sıkıntılara da dikkat çeken Kamalak, “Ülkemiz hiçbir dönemde bu kadar yalnızlığa itilmemişti. Düşmanlar dost olmadı ama dostlar düşman oldu. Yapmamız gereken şey bellidir; Ailede barışı, sokakta barışı, mahallede barışı, ülkede barışı ve dünyada barışı sağlamak zorundayız. Çünkü İslam bir barış dinidir ve herkes bilmelidir ki; İslamsız saadet olmaz, cihatsız İslam olmaz, şuursuz da cihat olmaz” diye konuştu.

İMAN İLE ÜMİTSİZLİK BİR KALPTE BULUNMAZ

Her şeye rağmen karamsarlığa yer olmadığını vurgulayan Kamalak, “İman ile ümitsizlik bir kalpte bulunmaz. Merhum Erbakan Hoca’mızın dediği gibi ‘İman varsa imkan da vardır.’ İnşallah bizlerin, Milli Görüşçülerin yapacağı çalışmalar, er ya da geç İslam Birliği’ne ve ‘Adil Bir Dünya’nın kuruluşuna vesile olacaktır. Bu yüzden bu yaptığımız toplantılar, çalışmalar çok önemlidir” şeklinde konuştu.

İKİ GÜN BOYUNCA ÜLKE MESELELERİ İSTİŞARE EDİLECEK

Genel İdare Kurulu Toplantısı’nın ilk gününde teşkilat, tanıtma, mali işler, eğitim ve halkla ilişkiler çalışmaları müzakere edildi. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk de toplantıda Genel İdare Kurulu üyelerine çalışma esaslarında dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. İki gün boyunca devam edecek GİK toplantısının bugünkü bölümünde de ülke meseleleri başta olmak üzere, müzakere ve istişarelerle devam edecek.

 

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz