Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Karamollaoğlu: Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmeye çalışanlar İslam alemine en büyük kötülüğü yapıyorlar
Karamollaoğlu: Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmeye çalışanlar İslam alemine en büyük kötülüğü yapıyorlar

Karamollaoğlu: Türkiye ile İran’ı karşı karşıya getirmeye çalışanlar İslam alemine en büyük kötülüğü yapıyorlar

Akit Tv’de yayınlanan Gündem Özel programının canlı yayın konuğu olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi’ni İrancı olarak suçlayanlara ve Türkiye ile İran arasında mezhep üzerinden gerilim oluşturmaya çalışan bir takım hocalara önemli bir uyarıda bulundu.

İşte o sözler:

“Bazılarının İran’la itikâdî konulardaki farklılıkları gündeme getirerek bunu savaş ortamına sürüklemeye çalışmalarını anlamak mümkün değil. Bunlar bu memlekete de, Türkiye’ye de, İslâm âlemine de en büyük kötülüğü yapıyorlar. Ne kadar âlim olurlarsa olsunlar.

Söylenilen bu farklılıkları bilmeyen yok ki! Ama bu bizim şu anda birbirimizle harbe girmemizi gerektirmez. Allah’tan korkmak lazım. Bunların içinde öyleleri var ki; “İran, İsrail’den daha tehlikelidir” diyor. Tam IŞİD mantığı. IŞİD diyor ki: “Ben İsrail’e müdahale etmem ama, Müslüman benim gibi inanmıyorsa kafasını keserim.” Al birini, vur ötekine. Allah rızası için ilim bu değil ya hu. İlim, akıl yaptığı işin sonunu görmektir.”

İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz