Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Kasım Süleymani’den Filistin Direnişine mektup
Kasım Süleymani’den Filistin Direnişine mektup

Kasım Süleymani’den Filistin Direnişine mektup

İran Devrim Muhafızları Kudüs Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani Gazze’deki direnişçilere ve Filistin halkına bir mektup yazdı.

Mektupta Siyonist düşmana karşı yürüttükleri savaşta onlara olan desteklerini sürdüreceğini ifade eden Süleymani, İsrail’in en uygun şekilde karşılık bulacağını da ifade etti.

Gazze saldırılarıyla ilgili bir mektup yazan Süleymani mektupta “Direnişin silah bırakmasını bekleyenler uyanıkken rüya görenlerdir” dedi.

Süleymani El-Meyadin Haber Kanalı’nda yayımlanan mektubunda “Filistin Siyonistler için bir cehenneme dönüşünceye dek direnişe destek vermeye devam edeceklerini ve direnişi zafere taşıma hususunda ısrarlı olduklarını” ifade etti.

“Filistin’de şehit olmak Müslümanlar için bir onurdur” diyen Kasım Süleymani, Siyonist düşmana ve onun yardımcısı komploculara karşı savaşan Filistinli direniş gruplarını selamladı.

Kasım Süleymani’nin mektubu şu şekilde:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

“Yeminlerini bozan, elçiyi sürgüne göndermeye çalışan ve size saldırıyı ilk defa kendileri başlatan bir topluluğa karşı savaşmaktan geri mi duracaksınız? Onlardan korkuyor musunuz? Eğer müminlerdenseniz bilin ki, Allah korkulmaya daha layıktır.” (Tevbe Suresi:13)

Değerli Filistin halkı, direnen Gazze halkı… Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun.

Sizler böyle bir zamanda işgalci saldırgan düşmana karşı, ümmet ve insanlık tarihine cesaret ve kahramanlık destanları yazanlarsınız. Sizler işgalci düşmana ve onun komplocu yandaşlarına meydan okuyarak ders verenlersiniz. Filistin insanlığın damarlarına kan pompalayarak insanlığa yepyeni bir hayat bahşediyor. Filistin insanlığa altın çağını yaşatıyor. Filistin’deki mazlumların akan kanları özgürlük çiçeklerini suluyor ve halkları derin uykudan uyandırıyor.

Filistin bugün hak ile batılı, zulüm ile adaleti, mazlum ile zalimi ayıran kesin çizgimizdir.

Filistin Allah-u Teala tarafından gönderilmiş olan ilahi bir volkandır ve İsrail’i yerle bir etmeden de söndürülemeyecektir.

Allah’ın selamı, insanlığı ayağa kaldıran ve direnişleriyle İslam sancağını en yüksekte dalgalandıran Filistin’in direnişçi kadın ve erkeklerinin üzerine olsun.

İsimlerini Filistin tarihine şerefle yazdıran direniş komutanlarına selam olsun. Haklarından asla vazgeçmeyen ve baskılara hiçbir surette boyun eğmeyen direniş önderlerine selam olsun.

Hamas’ta, İslami Cihad’da ve diğer direniş gruplarındaki öncü kardeşlerime selam olsun.

Kassam Tugayları, Kudüs Seriyyeleri, Ebu Ali Mustafa Tugayları, Aksa Şehitleri, Nasır Selahattin Tugayları’na ve Filistin topraklarındaki diğer tüm direnişçi gruplara ve direnişçilere selam olsun.

Filistin’deki mevcut durum karşısında üzüntü duyuyoruz. Üzüntü duyuyoruz, ama aynı zamanda bu durum bizim öfkemizi daha da güçlendiriyor. İsrail en doğru zamanda yaptıklarının karşılığını görecektir.

Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun.

Allah’ın laneti zulmünde devamlı olanların, siyonistlerin ve özellikle de küresel zulmün başı olan Amerika’nın üzerine olsun.

Allah’ın laneti Filistin’e giden yardım yollarını kapatan ve siyonistlerin cinayetlerine ortak olanların üzerine olsun.

Allah’ın laneti Filistin halkının acılarını görmesine rağmen bu mazlum halkın öldürülmesine göz yuman ve cesur davranmayarak suskun kalanların üzerine olsun.

Tüm dünya şunu iyi bilsin ki, direniş asla silahlı mücadeleden vazgeçmeyecektir. Bu birilerinin uyanıkken gördüğü rüyadan başka bir şey değildir.

Bizler Allah’ın huzurunda şehitlere söz veriyoruz: Biz geride kalanlar olarak asla sözümüzden dönmeyeceğiz. Direnişi desteklemeye devam edeceğiz. Filistin Siyonistler için bir cehenneme dönüşünceye dek direnişe destek vereceğiz. Bizler direnişi zafere taşıma hususunda kararlıyız. Bir an olsun direnişi ve şanlı Filistin halkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz ve tereddüt etmeyeceğiz.

Herkes bilsin ki, biz şehadet sevdalılarıyız. Filistin için, Kudüs uğruna kazanılan bir şehadet, her Müslüman için bir onur ve gurur kaynağıdır.

Ümmet için önemli olan böyle bir dönemde, tüm Müslüman kardeşlerimize silahlı mücadeleyi desteklemelerini, Filistin’de insanlık ve İslam adına bir mücadele verildiğini unutmamalarını tavsiye ediyorum. Şayet Filistin için vahdeti sağlayabilirsek tüm düşmanlarımıza korku salarız.

Tüm övgüler, temenniler direnişçi, cesur, mücahit, sabırlı Filistin halkının üzerine olsun.

“Size karşı savaşanları yakaladığınız yerde öldürün ve onları sizi çıkardıkları yerden (yurtlarından) çıkarın.” (Bakara Suresi:191)

İslam’ın askeri Kasım Süleymani