Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Kasım Süleymani:İslam Düşmanlarıyla dostluk etmek ihanettir
Kasım Süleymani:İslam Düşmanlarıyla dostluk etmek ihanettir

Kasım Süleymani:İslam Düşmanlarıyla dostluk etmek ihanettir

Tümgeneral Kasım Süleymani, Melayer şehrinde düzenlenen Şehitleri Anma Töreni’nde, düşmanları dost olarak göstermenin ihanet olduğunu söyledi.

Welayet News – Devrim Muhafızları’nın Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, Kutsal Savunma (İran-Irak savaşı) yıldönümü ve Melayer şehri şehit ve gazileri anısına düzenlenen etkinlikte, yaptığı konuşmada, “Kutsal Savunma dönemine benzersiz ve gurur verici olduğu için her zaman saygı göstermeliyiz” dedi.

Kasım Süleymani, en iyi gençlerin İran’ın izzet ve iktidarini korumak amacıyla savaşa katılıp şehit düşenler olduğunu ifade ederek, eşitsiz bir savaşta zafer kazanmak isteyenler için ‘Kutsal Savunma’nın en uygun yöntem olduğunun altını çizdi.

Tümgeneral Süleymani, konuşmasının devamında, “İmam Humeyni (r.a) Kutsal savunmaya kutsallık ve ruhanilik kazandırdı. Bu kutsallık, şehitler, gaziler ve askerlerin savaş meydanındaki davranışlarının sayesinde gerçekleşti” diye vurguladı.

Şehitlerin Allah’ın aziz dostu olduğuna değinen Tümgeneral Süleymani, “Obama, eşcinselliği ABD ordusunda yasallaştırdığı için mi onur duymaktadır” ifadesini kullandı.

Süleymani, “Savasta bizim komutanlarımız özel insanlardı. 8 yıllık Kutsal savaşta komutan ve asker arasında hiçbir ayırım olmadı . Örneğin Şehit Himmet, kendisi motosiklet üzerindeyken şehit düştü” diye söyledi.

İran’nın müslüman ülkeler arasında iyi bir konumda olduğunu savunan Tümgeneral Süleymani, “Kimileri İran inzivaya çekildi diye yanlış söylemlerde bulunuyor. Madem öyleyse neden düşmanlar İran ile anlaşma yapmaya çalışıyor” diye konuştu.

Düşmanlar karşısında birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Süleymani, “Bazıları düşmanların sözlerine inanmamalı. Kamuoyu da her zaman duyarlı olmalıdır. Böyle bir tavırla ancak ülkemiz gelişebilir” açıklamasında bulundu.

İnkılap Rehberi’nin Irak ve diğer ülkelerde çok saygıyla anıldığını ifade eden Tümgeneral Süleymani, “İslam dünyası ve düşmanları arasındaki bir savaşta farklı yorumların ileri sürülmesi doğru bir yöntem değildir. kimilerinin düşmanları dost diye hitap etmesi de İslam’a ihanettir” şeklinde konuştu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz