Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Kassam Tugayları’ndan Siyonist Rejime Gözdağı
Kassam Tugayları’ndan Siyonist Rejime Gözdağı
Palestinian members of al-Qassam Brigades, the armed wing of the Hamas movement, display home-made rockets during an anti-Israel military parade, in Rafah in the southern Gaza Strip August 21, 2016. Photo by Abed Rahim Khatib

Kassam Tugayları’ndan Siyonist Rejime Gözdağı

Kassam Tugayları’nın en son bilgi verdiği Siyonist esir askerlerin kaldığı hücrelerin kapısında duran Kassam Tugayları’nın gölge birliğinden iki mücahit ilk kez görevleri başında görüntülendiler.

Bu görüntüler, Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde’nin daha önce yaptığı açıklamayı destekler mahiyetteydi ve Siyonist esir askerlerin hayatta olduğu işaretini veriyordu.

Kassam Tugayları yaptığı askeri gösteride El-Attar, Ebu Şemmale ve Burhum gibi değerli komutanlarını da unutmadı. Mücahitler geçitlerinde şehit edilişlerinin ikinci yıldönümünde bu komutanların posterleriyle yürüdüler.

Kassam Tugayları, ilk kez bu birliği hem de yaptıkları işle birlikte göstererek büyük bir sürprize de imza attı. Çünkü bu birlik esir düşman askerlerini korumakla görevli birimdir.

Kassam Tugayları’na bağlı mücahitler beraberlerinde getirdikleri esir odasının karşısında duran Kassam direnişçilerinin kıyafetlerini giymiş mücahitler ise, Kassam Tugayları’nın direniş ve cihad yolunda yürüyecekleri mesajını veriyorlardı.

Görkemli Askeri Geçiş

Kassam’a bağlı savaşçılar, Gazze’nin güneyinde yer alan Rafah şehrindeki Şehitler Meydanına giden ve direniş sevdalıları tarafından doldurulan yolda mücahitlerin askeri tören geçişi için caddenin iki tarafında saf tuttular.

Mescidi Aksa’nın yakılışının yıldönümüyle Hamas liderlerinden İsmail Ebu Şenneb, Kassam Tugayları komutanlarından Raid El-Attar, Muhammed Ebu Şemmale ve Muhammed Burhum’un şehit edilişlerinin ikinci yıldönümünde büyük ve görkemli askeri yürüyüş başladı.

Şehrin ana caddelerini turlayan ciplerle, Hamas lehinde slogan atan okyanus dalgaları gibi caddeyi dolduran piyade askerlerin arkasında Kassam mücahitleri silah ve mühimmatlarıyla gösteriye başladılar.

Kassam’ın Füzeleri

En-Necme Meydanında toplanan halkın karşısına mücahitler oldukça gelişmiş özelliklere sahip füzelerin bulunduğu araçla çıktılar. Bunlar arasında büyük komutan şehit Muhammed Ebu Şemmale’nin baş harflerini taşıyan SH rumuzlu füze, komutan şehit Raid Attar’ı sembolize eden A harfiyle isimlendirilmiş füze ile son savaşta düşmanın üzerine yağmur gibi yağdırılarak düşmanı şiddetle sarsan 107 rakamlı füzeler yer alıyordu.

Kassam Tugayları 2014 Gazze savaşının birinci yıldönümünde Attar ve Şemmale füzelerinin faaliyete geçtiğini duyurmuş, bununla ilgili bilgi ve görüntüleri zamana bırakmıştı.

Büyük askeri gösteriye, belirgin siyah kıyafetleriyle oldukça yetenekli ve düşman için korkutucu olan deniz komando birliğinden mücahitler de geldi. Son savaşta düşmana sürprizler yapıp düşmanın hesaplarını alt üst eden ve kurbağa adamlar olarak bilinen bu birliği Gazze’den bilmeyen yoktur.

Kırmızı puşi ile

Erkeklerin sloganlarıyla kadınların zılgıtları arasında Filistin kırmızı puşisi ile kendini kamufle etmiş Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde etkinlik için hazırlanan kürsüye çıktı. Bütün dünyaya, başta Kassam Tugayları olmak üzere Filistin direnişinin önümüzdeki savaşa hazırlık konusunda bir an olsun geri durmadığını bir kez daha duyurdu.

fiem

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz