Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Kassam’dan işgal rejimine: Ya Gazze ablukasını kaldırın, ya da patlamaya hazır olun
Kassam’dan işgal rejimine: Ya Gazze ablukasını kaldırın, ya da patlamaya hazır olun
Abu Obaida (C), the spokesman for the Ezzedine Al-Qassam Brigades, the armed wing of Hamas, speaks during a news conference on October 18, 2012 at the Rafah border crossing with Egypt in the southern Gaza Strip to mark the first anniversary of a deal which saw the exchange of 1,027 Palestinian prisoners for captured Israeli soldier Gilad Shalit. The snatching of Israeli soldier Gilad Shalit in June 2006 by a group of Hamas militants and others sparked a more than five-year crisis for Israel, which finally ended on October 18, 2011. UPI/Ismael Mohamad

Kassam’dan işgal rejimine: Ya Gazze ablukasını kaldırın, ya da patlamaya hazır olun

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı olan İzzeddin El-Kassam Tugayları Gazze üzerindeki kuşatma kalkmazsa sosyal patlamanın kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Hamas’ın dün (29 Nisan Perşembe) Gazze’de düzenlediği “İntifada Sesi” etkinliğine Kassam adına katılan yüzü maskeli mücahitler “ya ambargo kalkacak ya da patlama olacak” dediler.

Etkinlikte konuşan Kassam mücahidi bu sözü üç defa tekrar ederken, kendisini çevreleyen diğer iki mücahit ise bu ifadenin yazılı olduğu dövizi açtılar. Kassam mücahitlerinin üzerine basa basa bu sözü tekrarlamaları, uzmanlara göre durumun ciddiyetini gösteriyor.

Etkinlikte Hamas adına yapılan konuşmalarda Gazze’deki direnişin özgürlük için hazırlıklarını sürdürdüğüne dikkat çekilerek, bölgede bir patlama olacaksa bunun işgalcinin yüzüne patlayacağı ifade edildi.

Etkinlikte konuşan Batı Yakalı esirlerden ve aynı zamanda hareketin de sözcüsü olan Abdurrahman Şedid, Filistin topraklarının bütünüyle İslamî olduğunu ve akideyle irtibatlı olduğunu söyledi.

Filistin topraklarını özgürleştirmek için Gazze’deki direnişin hazırlık yapmaya devam ettiğini hatırlatan Şedid işgalciye seslenerek “Gazze’nin yaralarını sarmakla meşgul olması ve kuşatma altında olması sizi aldatmasın. Şu anda patlamak üzeredir. Şayet patlarsa kesinlikle işgalcinin yüzüne patlayacaktır” dedi.

Kaynak : fiem

NOT:Kassam Tugayları’nın siyaseti,Hamas’ın siyasetinden farklıdır.Kassam Tugayları, Filistin davasını merkeze alarak hareket eder bundan dolayı Hamas’ın siyasi kanadıyla birçok konuda farklı görüşleri vardır.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz