Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Keşmirlileri Canlı Kalkan Olarak Kullanıyorlar
Keşmirlileri Canlı Kalkan Olarak Kullanıyorlar

Keşmirlileri Canlı Kalkan Olarak Kullanıyorlar

Hindistan’ın Cammu Keşmir bölgesinde askerlerin, Keşmirlileri canlı kalkan olarak kullandığını gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Hint askerlerin, orduya ait bir aracın önüne Keşmirli bir erkeği bağlayarak canlı kalkan olarak kullandığını gösteren video internette hızla yayıldı. Videoda, bir Hint askerin “Taş atanlar da aynı kaderi paylaşacak.” dediği duyuluyor.

Keşmirli adamın aracın önüne, ordu konvoyunun geçişi sırasında halkın taş atmaması için bağlandığı düşünülüyor.

Adının açıklanmasını istemeyen bir emniyet yetkilisi, videonun Cammu Keşmir’in Budgam bölgesinde hafta sonu kayda alındığını söyledi.

Budgam’a bağlı Beerwah bölgesinde yaşayanlardan Ghulam Muhammed Lone, yaptığı açıklamada, “Bu son 30 yıldır canlı kalkan olarak kullanıldığımızı gösteren bir gerçek, geçmişte bunları kayda alacak cep telefonumuz yoktu sadece. Bu tarz şeyleri her zaman görüntüleyemezsiniz ancak bunlar her yerde yaşanır.” ifadelerini kullanıldı.

Kendisinin geçmişte askerler tarafından birçok kez canlı kalkan olarak kullanıldığını belirten 58 yaşındaki Loon, militanların içinde olduklarını düşündükleri bir ev olduğunda ilk olarak kendisinin girmeye zorlandığını dile getirdi.

Aktivistler, videonun Cammu Keşmir’de insanların yıllardır canlı kalkan olarak kullanıldığının somut bir kanıtı olduğuna dikkati çekti.

AA

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz