Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Kudüs için bütün müslümanlar acilen harekete geçmelidir
Kudüs için bütün müslümanlar acilen harekete geçmelidir

Kudüs için bütün müslümanlar acilen harekete geçmelidir

Filistin parlamentosu başkan yardımcısı Ahmed Bahr, Mescidi Aksa ve Kudüs’e yardım etmek için İslam ümmetine acilen harekete geçme çağrısında bulundu.

Gazze’de açılışı yapılan Ummu’l-Müminin Aişe (r.anha) Camisinde Cuma hutbesi veren Bahr, Kudüs’ün sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların olduğunu söyledi.

Bölge halkı yanında önde gelen liderlerin iştirak ettiği Cuma namazının hutbesinde Kudüs’ün Allah’ın kitabındaki ayetlerden biri olduğunu, bunun Müslümanların kalbinde yer alan akidenin bir parçası olduğunu hatırlatan Bahr, işgalcinin Mescidi Aksa’nın tarihi dokusunu değiştirmek istediğini ifade etti.

Ahmed Bahr verdiği hutbede, Filistin halkının Mescidi Aksa ve diğer Filistin camilerini savunmaya devam edeceğini vurguladı.

2014 yılındaki savaşta işgal güçleri tarafından yıkılan ve yeniden onarılıp hizmete açılan camideki hutbesinde direnişe devam edeceklerini belirten Bahr ‘bütün Filistin özgürleşinceye ve esirler kurtuluncaya kadar cihad ve direniş bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz’dedi.

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz