Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Kuzey Kore’den Abd’ye :” Provakasyon Olursa Vururuz!”
Kuzey Kore’den Abd’ye :” Provakasyon Olursa Vururuz!”

Kuzey Kore’den Abd’ye :” Provakasyon Olursa Vururuz!”

Kuzey Kore Genelkurmay Başkanlığı, Pyongyang yönetiminin ABD’nin ‘siyasi, ekonomik veya askeri bir provokasyonu’ karşısında ‘önleyici vuruş’ta bulunacağını açıkladı.

Genelkurmay sözcüsü, ABD’nin Japonya ve Güney Kore’deki üsleriyle Güney Kore Cumhurbaşkanı’nın konutunu vurma tehdidinde bulundu. ABD’li yetkililer, gün içerisinde yaptıkları açıklamada, Kuzey Kore’nin 6. kez nükleer deneme yapmaya hazırlandığını hissettikleri takdirde Pyongyang’a karşı konvansyonel silah kullanmaya hazır olduklarını söylemişti.

Kuzey Kore, dün yaptığı açıklamada ‘Kore yarımadasına nükleer silah getiren ABD, barışı ve güveni ciddi olarak tehdit ederek, durumu nükleer savaşa doğru sürüklüyor’ dedi.

Pyongyang yönetimi, geçen hafta Japon denizine bir balistik füze atmıştı. Bunun üzerine ABD, Kore yarımadasına bir uçak gemisi yolladı. ABD Başkanı Donald Trump’ın ulusal güvenlik danışmanı Herbert McMaster, Washington’un müttefiklerini Kuzey kore tehdidine karşı korumak için tüm seçenekleri masaya yatırdığını ifade etti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz