Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Lieberman: Filistin Direniş Liderleri Öldürülmeli
Lieberman: Filistin Direniş Liderleri Öldürülmeli

Lieberman: Filistin Direniş Liderleri Öldürülmeli

SHAFAQNAİşgal rejimi partilerinden fanatik “İsrail Evimiz” Partisi Genel Başkanı ve terör rejiminin eski dış işleri bakanı Filistin direniş liderlerinin öldürülmesi gerektiğini bildirdi.

Lieberman, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın gelecek olası bir savaşta Gazze Şeridi’ne yakın Yahudi yerleşkelerini ele geçirmeye hazırlandığını söyledi.

Lieberman, işgal hükümeti başkanı Benyamin Netanyahu’nun Hamas karşısında psikolojik eziklik yaşadığını ve işgal rejiminin bölgede sükûnet için Hamas ile müzakere yaptığını ifade etti.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalının aktardığına göre Lieberman, “Hamas liderlerinin niyetleri açıkça belli oldu, İsrail’le savaşa hazırlanıyorlar” dedi ve Hamas’ın gelecek savaşa hazırlık için askeri güç inşa etmeyi sürdürdüğünü belirtti.

İşgal hükümetinin Hamas’a yönelik politikalarının zayıf olduğunu iddia eden Lieberman, işgal rejiminin Hamas’la Mısır ve Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi aracılığıyla müzakere ettiğini ve Hamas’ın savaşa uygun gördüğü bir anda girmek için bu yanlış politikayı istismar ettiğini öne sürdü.

Bu arada siyonist işgal ordusunun güney bölge komutanı Eyal Zamir, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın İsrail ile gelecek savaşa hazırlık yaptığını belirtti.

Siyonist işgal ordusu üst düzey komutanlarından Zamir, bölgedeki sükunetle ilgili yaptığı değerlendirmede, Hamas hareketinin İsrail ile yeni bir savaşa tüm hızıyla hazırlık yaptığını iddia ederek, Hamas’ın böyle bir hataya kalkışması ve var olan sükuneti bozması durumunda bedelini ağır ödeyeceğini ifade etti.

Zamir, Sderot Yerleşkesi’nde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, tüneller aracılığıyla İsrail topraklarına yönelik yapılacak bir saldırının çok hızlı ve güçlü karşılık bulacağını hatırlatarak, tünel tehlikesine karşı en iyi çözümün duvar olduğunu söyledi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz