Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Lübnan’da Siyonist Casusluk Şebekesi Yakalandı
Lübnan’da Siyonist Casusluk Şebekesi Yakalandı

Lübnan’da Siyonist Casusluk Şebekesi Yakalandı

Lübnan emniyet güçleri, Beyrut’un doğusunda ikamet eden Irak’ın Dohok şehri nüfusuna kayıtlı bir zanlı hakkında yaptığı araştırma sonucunda ‘TASA-ELİTE’ adıyla faaliyet gösteren bir casusluk şebekesine ulaştı.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin Lübnan medyasına dayanarak verdiği haberde, söz konusu teşkilatın İsrailli subaylar tarafından Kuzey Irak’tan idare edildiği ve Suriye, Irak ve Lübnan gibi Arap ülkelerinde sözde ‘Terörizmle Savaş’ ve ‘Terörizmi Destekleyen Ülkeler’ bahanesiyle casusluk faaliyeti yürüttüğü bildirildi.Lübnan güvenlik güçleri, bu zanlıyı takriben bir buçuk ay önce tutuklamıştı. Zanlının sorgusunda, 2011 yılından bu yana Siyonist Rejim askeri yetkilileriyle ilişki içinde olan peşmerge güçlerinden olduğu ortaya çıktı.

Lübnan El Cedid TV kanalı da söz konusu casusun Lübnan topraklarına Siyonist İsrail tarafından gönderildiğini duyurdu. Bu şahıs, İsrail istihbarat kurumları tarafından Lübnan’daki bazı mekanların yerini tespit etmek için görevlendirildiğini ve tutuklanmasından iki hafta önce İsrailli pilot Ron Ared’in cesedinin bulunduğu mahalde istihbarat toplamakla meşgul olduğunu itiraf etti.

kudusgunu.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz