Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Mazlumder’den Nijerya Büyükelçisi’ne açık mektup
Mazlumder’den Nijerya Büyükelçisi’ne açık mektup

Mazlumder’den Nijerya Büyükelçisi’ne açık mektup

Mazlumder, Nijerya ordusunun 12 Aralık Cumartesi günü Nijerya İslami Hareketi’ne düzenlediği operasyonda 1000’e yakın Müslüman’ı öldürmesi üzerine Nijerya Büyükelçisi’ne açık mektup gönderdi. 

Mezhep temelli nefretin doğurduğu sorumsuz saldırganlığın kınandığı ve faillere caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğinin vurgulandığı mektupta Şeyh İbrahim Zakzaki ve eşi Melam Zinet’in serbest bırakılması çağrısında bulunuldu.

İşte Mazlumder’in Genel Başkan Ahmet Faruk ÜNSAL imzasıyla yayımladığı ve Nijerya büyükelçisine gönderdiği açık mektup:

Sayın, Adam Abdaulaye DAN – MARADİ

Nijerya Büyükelçisi

Nijerya ordusunun 12 Aralık Cumartesi günü Nijerya İslami Hareketine düzenlediği operasyonda yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, bine yakın Müslümanın öldürüldüğü, hareketin lideri Şeyh İbrahim Zakzaki ve eşi Melam Zinetin’in yaralı olarak Nijerya ordusu tarafından tutuklandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. İslam dünyasını yakıcı bir ateş gibi saran mezhep temelli nefretin, maalesef Nijerya’da azınlıkta olan farklı mezhep mensuplarını yok etmeye dönük saldırıları motive etmekte olduğunu görüyoruz. Bu sorumsuz saldırganlığı kınıyor, faillerin bir an önce açığa çıkarılarak gereken caydırıcı cezaların verilmesini ve yaralı olarak tutuklanan Şeyh İbrahim Zakzaki, eşi Melam Zinet ve arkadaşlarının bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Ahmet Faruk ÜNSAL – MAZLUMDER Genel Başkanı

 

islamianaliz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz