Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Medyanın Hedef Aldığı “El-Haşad El-Şabi Güçleri” Irak’ta Ne Yapıyor?
Medyanın Hedef Aldığı “El-Haşad El-Şabi Güçleri” Irak’ta Ne Yapıyor?

Medyanın Hedef Aldığı “El-Haşad El-Şabi Güçleri” Irak’ta Ne Yapıyor?

RASTHABER-Irak El-Anbar Eyaleti Kurtuluş Meclisi Başkanı Şeyh Hamid El-Hayis, “Korgeneral Kasım Süleymani Irak hükümetinin talebi üzere ve terörizmle mücadele için Irak’a gelmiştir” açıklamasında bulundu.

Medyanın ElHaşad El-Şabi Gönüllü Halk Birliği karşıtı saldırılarına değinen Şeyh El-Hayis şöyle konuştu:

 ElHaşad El-Şabi Gönüllü Halk Güçleri, Irak Silahlı Kuvvetleri komutanlığının emrinde hareket eden askeri bir kurumdur. Biz, ElHaşad El-Şabi ile bir arada bulunduk ve onlarla birlikte birçok operasyona katıldık. ElHaşad El-Şabi Gönüllü Halk Güçleri sivilleri kurtarıyor ve onların tamamına gerekli yardımı yapıyor.

 Biz, medyanın ElHaşad El-Şabi’ye yaptığı bu saldırıların karşısında durarak gerekli tepkimizi göstereceğiz. Çünkü biz de bu birliğin bir parçasıyız. İster Arap ister yabancı olsun hiçbir medya organına ElHaşad El-Şabi’yi saldırılarının hedefi yapmasına izin vermeyeceğiz.

 Öncelikle Allah’a şükretmeliyiz. Çünkü eğer ElHaşad El-Şabi olmasaydı, onların hükümetleri yok olurdu. Korgeneral Kasım Süleymani, Irak hükümetinin talebi üzerine gelmiştir. Eğer onun varlığından dolayı rahatsızlık duyuyorlarsa bize yardım ve destek göndersinler. Biz bundan memnuniyet duyarız. Ancak bu, sadece medya reklamıdır.

 Eğer ElHaşad El-Şabi olmasaydı, Irak’ın şehirlerinden çoğu elden giderdi. ElHaşad El-Şabi, Irak halkı arasında büyük bir sevgiye sahiptir. Ancak bununla birlikte biz, bütün bahaneleri ortadan kaldırması için ElHaşad El-Şabi’nin liderlik dairesinin bütün Iraklı grupları kapsayacak şekilde genişletilmesini istemekteyiz.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz