Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Milli Görüşçü, Millî Gazete abonesi, Memur-Sen temsilcisi… Ama FETÖ mağduru… İade-i itibar istiyor
Milli Görüşçü, Millî Gazete abonesi, Memur-Sen temsilcisi… Ama FETÖ mağduru… İade-i itibar istiyor

Milli Görüşçü, Millî Gazete abonesi, Memur-Sen temsilcisi… Ama FETÖ mağduru… İade-i itibar istiyor

Murat Aşkın; Milli Görüşçü, Millî Gazete abonesi, Memur-Sen temsilcisi… Ama FETÖ mağduru… 

FETÖ mağdurlarından ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden uzaklaştırılan hava kontrolörü Murat Aşkın, gazetemize yaptığı açıklamada, “Ben şimdiye kadar Millî Görüş kuruluşları dışında hiçbir yerde görev almadım. Bulunduğum kurumda Memur-Sen temsilcisiyim. 20 yıldır Millî Gazete abonesiyim. FETÖ’nün ne dershanesine gittim ne de gazetesine abone oldum. Yüksek lisans tezimi bile D-8 ülkelerinde hava taşımacılığı üzerine yaptım. 6 aydır görevime dönemiyorum. Ciddi şekilde maddi sıkıntı yaşıyorum. Eğer Millî Görüşçü olduğum için yargılansam anlarım ama FETÖ ile suçlanmayı kabul etmiyorum” diyerek işini ve iade-i itbar istiyor.

Türkiye’nin 15 Temmuz’da yaşadığı darbenin artçı etkileri devam ediyor. Darbenin ardından başlayan görevden uzaklaştırmalar ve ihraçlarda akıl almaz olaylar yaşanıyor. FETÖ ile hiçbir ilişkisi olmayan Millî Görüşçüler, herhangi bir delil gösterilmeden basit şikâyetlerle görevden uzaklaştırılıyor. Bu isimlerden sadece bir tanesi olan hava kontrolörü Murat Aşkın, gazetemize yaptığı açıklamada, “Ben şimdiye kadar Millî Görüş kuruluşları dışında hiçbir yerde görev almadım. Bulunduğum kurumda Memur-Sen temsilcisiyim. FETÖ’nün ne dershanesine gittim ne de gazetesine abone oldum. Yüksek lisans tezimi bile D-8 ülkelerinde hava taşımacılığı üzerine yaptım. 6 aydır görevime dönemiyorum. Bunlar gelir geçer ama beni esas üzen, bir Millî Görüşçü olarak FETÖ ile suçlanmaktır” diye konuştu.

BİR KELİME YÜZÜNDEN 12 GÜN SORGUDA KALDIM

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde (DHMİ) hava kontrolörü olan Ali İbrahim Murat Aşkın, görevden uzaklaştırılması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ben DHMİ’de hava kontrolüydüm. Ta ki basit bir teknik takibe girene kadar. İlk önce bu takip meselesini anlatayım; işyerinde bir arkadaşımız çocuğuna yurt dışından ilaç getirtiyordu. İlacı almak için benden o gün nöbetçi olan arkadaşın numarasını istedi ve nasıl birisi olduğunu sordu. Ben de iyi birisi olduğunu söyledim. Beni arayan arkadaşın amcası da FETÖ’den aranıyormuş ama ben bilmiyordum. Üçümüzü de içeri aldılar. Ben 12 gün sorguda kaldım. 10 Aralık’ta sorguya alındım; Milli Görüşçü ve Milli Gazete’ye abone olduğumu söyledim; 22 Aralık’ta serbest bırakıldım. Ama diğer iki arkadaş hâlâ içeride. Belki suçları da vardır, bilmiyorum. Ancak iki iş arkadaşım arasında geçen basit bir telefon görüşmesinden dolayı 6 aydır işime dönemiyorum” diye konuştu.

İDDİANAMENİN HAZIRLANMASI 6 AY SÜRDÜ

Gözaltına alındıktan sonra işyerinin ihtiyati tedbir koyduğunu dile getiren Aşkın, “İşime geri dönebilmem için ya tarafsızlık kararı gerekiyor ya da mahkemeye sevk edilip beraat etmem gerekiyor. Bana serbest kaldıktan 10 gün sonra iddianamenin hazırlanacağı söylendi ama 6 ay sonra ancak hazırlanabildi. 6 aydır dörtte bir maaş alıyorum. Büyük maddi sorunlar yaşıyorum. Ek iş yapmaya başladım. İsnat edilen suç çok çirkin. Artık işe dönsem de itibarım çok zayıflatıldı. Biz FETÖ ile alakası olmayan insanlarız. Zaten kurumda 100’den fazla kişi ihraç edildi, kurum temizlendi. Ama benim gibi birisinin FETÖ ile suçlanması durumun vahametini anlatıyor. Eğer Millî Görüşçü olmaktan yargılansam anlarım ama bu durum mantıkla anlatılabilecek bir şey değil” dedi.

Millî Gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz