Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Mina Faciası Aydınlatılmalı
Mina Faciası Aydınlatılmalı

Mina Faciası Aydınlatılmalı

İran Hac ve Ziyaret Kurumu Başkanı, Mina faciasının sebebinin araştırılmasının İran İslam Cumhuriyetinin Suudi Arabistan’dan ciddi talebi olduğunu ve ciddiyetle bu konuyu takip ettiğini söyledi.

 İran Hac ve Ziyaret Kurumu Başkanı Hamit Muhammedi bugün yaptığı açıklamada; Mina faciası dosyasının nihai sonuç alınıncaya kadar açık olduğunu bildirerek, Mina faciası kurbanları ailelerine tazminat ödenmesinin de ciddi konulardan olduğunu ve bu konunun ciddiyetle İranlı yetkililerce takip edildiğini söyledi.

İRİB’in haberine göre; elektronik bilezik veya hacıların uydu kanalıyla takib edilmesi konusunda Suudi rejimi ile her hangi bir anlaşmanın imzalandığı yolunda çıkan haberleri yalanlayan İran Hac ve Ziyaret Kurumu Başkanı, bu yıl ilk kez kimlik kartının yanı sıra hacının kimliğini gösteren bir de normal bir kimlik şeritinin kola takılmasına karar verdiklerini söyledi.

2017 yılında İranlı hacıların sayısının %35’lik arttığını belirten Muhammedi bu yıl İran’dan 86 bin 500 hacının Arabistan’a gideceğini bildirdi.

tesnimnews

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz