Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Öncü Şahsiyetler » Hasan Nasrallah » Misafirleri, Seyyid Nasrallah’ı anlatıyor
Misafirleri, Seyyid Nasrallah’ı anlatıyor

Misafirleri, Seyyid Nasrallah’ı anlatıyor

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın kişisel hayatına ışık tutan çok sayıda haber ve yazı yazılmasına rağmen onun hayatı, onun kişiliği halen sır ve gizemle sarılıdır.

Seyyid Nasrallah, son dönemde hızlı gelişmelerin yaşandığı, güvenlik yüzleşmeleri ve siyasi çözümlerin birbiriyle adeta yarıştığı bölgesel durum ve özellikle cumhurbaşkanlığı dosyası ön plana çıktığı iç durum üzerine yaptığı istişareler kapsamında çok sayıda siyasiyle görüştü. “Seyyid” ile görüşen bazı ziyaretçiler, onun nerde olduğunu bilmemeleri için alınan güvenlik önlemlerin normal bir dairde olduğunu anlamalarına mani olmadığını, normal bir daire dekoruna sahip olduğunu hatta bulundukları odaya yan sokaktan seslerin sızdığını anlattılar.

Seyyid Nasrallah’ın toplantılarında nasıl davrandığını anlatan ziyaretçiler, onun nezaketine, misafirperverliğine ve kibarlığına dikkat çektiler. Çoğu zaman, latifelerle birlikte kişisel sorular yönelterek başlar. Daha sonra, Lübnan’dan başlayarak bütün bölgeyi kapsayan geniş bir analiz yapar. Hizbullah Genel Sekreteriyle görüşenler, görüşme zamanının yaklaşık %80’ninde kendisi konuştuğunu, buna rağmen ziyaretçilerinin onu dikkatli bir şekilde dinlemelerini elde etmeyi, ilgilerini çekmeyi başardığını, lafı sırasında onların yorum yapmalarına imkan tanıdığını kaydediyor. Çoğu zaman, ziyaretçilerin kendileri, onun huzurunda konuşmaktan ziyade dinlmeyi tercih ederler. Nitekim, onun görüşme koşullarından dolayı bir sonraki görüşmenin uzak olduğunu bildikleri için onu dinlemekle daha fazla faydalanmayı tercih ederler.

Kaynak: MTV kanalı

Simurg Sultan tarafından islamivahdet.com için tercüme edildi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz