Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Mısırlı Selefilerin Başkanından Şok Açıklamalar
Mısırlı Selefilerin Başkanından Şok Açıklamalar

Mısırlı Selefilerin Başkanından Şok Açıklamalar

SHAFAQNA- Mısır Selef’un-Nur hareketi başkanı Yunus Mahyun, kaleme aldığı bir makalede “Mısır’da Şiilik Nüfuzu” diye nitelediği şeye karşı mücadele edilmesi gerektiğine dikkat çekti ve şu iddiada bulundu: Biz defalarca uyardık; Hizbullah, Arap ülkelerinin kalbinde yerleşmiş bir İran kanadıdır. Hedefi ise İran’ın tüm bölgeye hâkim olma rüyasını gerçekleştirmektir.

Mısır’da Şiiliğe karşı söylemleriyle ön plana çıkan Yunus Mahyun, sözlerini şöyle sürdürdü: Şunu da biz defalarca söyledik ki Şiiler ülkelerine bağlı ve sadık kimseler değiller. Onlar İran’a, Kum ve Necef şehirlerinde yaşayan taklit mercilerine bağlı kimselerdir. Mısır’da hâkim olmak öteden beri Şiilerin gerçekleştirmek istedikleri rüyalarıdır. Çünkü Mısır Arap dünyasının kalbidir. Dolayısıyla bu ülke bugün Şiilerin nüfuzunun armasıyla büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Ancak ne yazık ki Arap ülkeleri Amerika ve Siyonist yönetimin ortaya çıkardığı kendi iç sorunlarıyla uğraştığından bu büyük tehlikeyi göz ardı etmektedir. Maalesef içimizde bazıları da bilerek ya da bilmeyerek bu büyük projenin başarıya ulaşması için çalışmaktadır.

Yunus Mahyun, Mısırlı yetkilileri de komloculuk ve ülkedeki diğer mezhebi tarafları inzivaya itmekle suçlayarak şöyle yazdı: Ülkedeki siyasi yetkililer yolsuzluk ve edepsizlik içindedir. Onlar Mısırlıların kimliğini ortadan kaldıracak bir proje için ter döküyorlar!

Öte yandan Vatan Savunucuları partisi resmi sözcüsü General Muhammed El-Ğabbaşi ise Selef’un-Nur hareketi başkanı Yunus Mahyun’un bu açıklamalarına tepki göstererek şöyle konuştu: Ülkedeki siyasiler hakkında ifade edilen bu suçlamaların hiçbir mesnedi yoktur. Ayrıca Mısır’da Şiiliğe karşı bir mücadele yürütülecekse bu çağrı, El-Ezher’den gelmelidir, Selefilerden değil! Zira geçmişte Şiilere yönelik nasıl cinayetler işlediklerini gördük. Aynı tatsız olayların bir daha yaşanmasını hiçbir Mısırlı istemez!

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz