Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Mısırlı Yazar: İmam Hamanei, Tüm Dünya Müslümanlarının Rehberidir
Mısırlı Yazar: İmam Hamanei, Tüm Dünya Müslümanlarının Rehberidir

Mısırlı Yazar: İmam Hamanei, Tüm Dünya Müslümanlarının Rehberidir

Mısır’ın önde gelen yazarlarından Şehat Şita, “İmam Hamanei, bütün dünya Müslümanlarının rehberi ve İslam’ın ihyacısıdır” dedi.

Ünlü Mısırlı yazar ve analist Şehat Şita, Tahran’da kısa süre önce düzenlenen Filistin İntifadasına Destek Konulu Konferansla ilgili yazdığı son makalesinde, şu ifadelere yer verdi: İmam Hamanei’nin, siyonist rejimi yok edilmesi gereken bir kanser tümörü olarak tanımlayan ve işgalci siyonist rejime karşı direniş hareketinin yekvücut olmasını ve desteklenmesini vurgulayan açıklamalarını dinledikten sonra kendi kendime ‘gerçekten o, Şii ya da Sünni bütün Müslümanların rehberi ve imamdır’ dedim.

İmam Hamanei, Filistin devasını ve geneli Sünni olan bu ülke halkını himaye etmektedir. Eğer sadece dünya Şiilerinin rehberi olsaydı Filistin halkını himaye ederek bu ülkenin özgürleşmesini istemezdi.

Arap ülkelerinin çoğu yöneticileri, 1973 yılındaki Arap ve İsrail savaşından sonra, siyonist rejimin bölgedeki varlığını kabullendiler.

İmam Hamanei, Ehli Sünnetin hamisidir.

Bu Müslüman alim Lübnan’da İslami direniş hareketini destekledi ve bu destek sonucunda bu ülke, 2000 yılında topraklarının bir bölümünü siyonist rejimin işgalinden temizlerek siyonistlerin yenilmezlik efsanesini yerle bir edebildi. Ayrıca, Hamas, İslami Cihat ve Filistin Kurtuluş Cephesi başta olmak üzere Filistin Sünnni İslami direniş hareketini himaye ederek Gazze’yi kurtardı.

İmam Hamanei, Bosna’ya Şii mücahitleri göndermek suriyetiyle burada baskılara maruz kalan Ehli Sünneti savunmak için çaba harçadı ve Filistin direniş hareketine arka çıkarak Arap ülkelerinin 2006’da siyonist rejime verdikleri ilk hezimeti sağladı.

Bu İranlı alim, Filistin’e verdiği destekle 2008’de İslami Direniş Hareketinin Gazze’de ikinci zaferini kazanmasına zemin hazırlarken 2010 yılında ise Irak’ın Şiilerini ve Sünnilerini himaye ederek Amerikalı işgalcileri bu ülke topraklarından dışarı çıkardı.

İran’ın desteği, Suriye’nin yok olmasına engel oldu.

İran, 2012 yılında Fecr-5 füzeleriyle işgal altındaki torakların derinliğini yani Tel Aviv, Kudüs ve Herzliya’yı hedef almıştı. Eğer İran Suriye’ye destek vermeseydi bu ülke, savaşın başladığı ilk sıralarda yani 2011 yılında yok olmuştu.

Resül-i Ekrem (s.a.a) bir hadisi şerifte şöyle buyurmuştur: “Allah her yüz yılda dini ihya etmek için ümmete bir şahıs gönderir”. İmam Hamanei, şu anki asırda, Yüce Resül’ün (s.a.a) hadiste işaret buyurduğu şahıstır.

İmam Hamanei, Filistin’in, Irak’ın, Lübnan’ın, Suriye’nin, Yemen’in ve dünya müstezaflarının hamisidir ve gerçekten Şiilerden önce Ehli Sünnetin rehberi ve imamı olma sıfatına layıktır.

İslami Alimler Heyeti, Çeşitli Arap kurum ve kuruluşları, Yemen’i yok eden koalisyon güçleri vs. hiçbiri mezlum Filistin halkına destek olmadı. Acaba İslam ve Arap ülkeleri liderleri, İmam Hamanei gibi Filistin intifadasını destek vermek için bir konferans düzenleyebilirler mi?

Birçok veriye dayanarak, İslam ve Arap ülkeleri liderlerinin büyük bir kesiminin işgalci siyonist rejimin kuklası oduklarını düşünüyorum.

Welayet News

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz