Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Morales açıkladı: Bolivya’da ABD ile mücadele için anti-emperyalist askeri akademi açılıyor
Morales açıkladı: Bolivya’da ABD ile mücadele için anti-emperyalist askeri akademi açılıyor

Morales açıkladı: Bolivya’da ABD ile mücadele için anti-emperyalist askeri akademi açılıyor

Bolivya yönetimi, ülkede amacı ABD’nin bölge ve dünya politikalarına karşı durmak olan anti-emperyalist bir askeri akademinin açılacağını duyurdu.

 Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, yeni bir bölgesel askeri akademi kuracaklarını söyledi. Anti-emperyalist bir askeri akademi hedeflediklerini söyleyen Morales, yeni açılacak kurumda, ABD’nin emperyalist varlığını karşılamak için eğitim verileceğini belirtti.
Sol’un haberine göre, Bolivya’nın doğusundaki Santa Cruz kentinde açılacak okula, Juan Jose Torres’in adının verileceği ve okula başlangıçta 100 öğrencinin alınacağı duyuruldu.
Bolivya Savunma Bakanı Reymi Ferreira ise, “Anti-emperyalizm okulu, ABD’nin okulları aksine hayatı korumayı amaçlıyor” diyerek, ABD’nin Amerika kıtası üzerine açtığı askeri okulda ‘beyni yıkanmış ordu subaylarının’ düşmanın Latin Amerika halkları olduğuna inandırıldığını ve onlara insanları öldürmenin normal ve hukuki bir şey olduğunun öğretildiğini söyledi.
Ferrerira, askeri okulda öğretilecek anti-emperyalist doktrinin, ülkenin egemenliğine karşı tehlikelerin sezilmesini de sağlayacağını belirtti.
İslami analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz