Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Muhalif Grupların ve Siyonistlerin Planları Aynı
Muhalif Grupların ve Siyonistlerin Planları Aynı

Muhalif Grupların ve Siyonistlerin Planları Aynı

RASTHABER-Ali Ekber Velayeti, Suriye Büyükelçisi ile İran’da görüşerek en son siyasi, bölgesel ve özellikle müzakerelerle ilgili gelişmelerde fikir alışverişinde bulundu.

 Yapılan görüşme üzerine Velayeti; İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığını, halk oyu ile seçilen  Sayın Beşar Esad’ın meşru hükümetini desteklediğini, Suriye’nin ulusal çıkarlarına aykırı hiçbir planın kabul edilemeyeceğini, zor şartlarda gerçekleştirilen parlamento seçimlerinin önemli bir eylem olduğunu ve İran’ın başka ülkelerin izni olmaksızın meşru Suriye devletinin daveti ile  bu ülkede olduğunu vurguladı.

 Velayeti, teröristler ve muhalif gruplar tarafından önerilen projeler Siyonist rejimin projeleri ile çok ciddi benzerlik göstermekte olduğunu ve maalesef bazı Arap ülkelerinin terörist grupların destekçisi olduğunu ve Siyonist rejim aleyhinde hiçbir açıklama ve eylemde bulunmadığını ancak her çeşit eylem ve planı Müslüman Arap milletlerine karşı uyguladıklarını belirtti.

 Suriye Büyükelçisi Adnan Hasan , Velayeti’ye hitaben şunları dile getirdi: ” Suriye halkının direncinin devamlılığında  yapılan destekler ve İmam Hamaney’in yönlendirmeleri çok önemli rol oynamaktadır. Bu yüzden Suriye hükümeti ve halkı tarafından teşekkürlerimi bildiriyorum ve zatıalinizin kritik bir dönemde yaptığı açıklamalar bölge için çok ciddi ve olumlu etkileri olduğu gibi yaptığınız açıklamaların devamı muhalifler, teröristler ve onları destekleyenler için çok ciddi birer cevaptı.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz