Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Müslümanlar Bir Olursa 25 Yıl İçerisinde Siyonist Rejim Diye Bir Şey Kalmaz
Müslümanlar Bir Olursa 25 Yıl İçerisinde Siyonist Rejim Diye Bir Şey Kalmaz

Müslümanlar Bir Olursa 25 Yıl İçerisinde Siyonist Rejim Diye Bir Şey Kalmaz

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei: “Ortak ve kapsamlı bir şekilde Siyonistlere karşı mücadele şartıyla gelecek 25 yıl içerisinde Siyonist rejim diye bir şey kalmayacaktır.”

Tesnim Haber Ajansı – İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, bugün öğlen saatlerinde Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bölgedeki sorunların büyük şeytan ve müstekbir Amerika’dan kaynaklandığını belirten Ayetullah Hamenei, küçük şeytanların da bölgede kriz çıkarmak için müdahalelerde bulunduğuna dikkat çekerek, “Onların bütün hedefi dünya kamuoyunda Filistin meselesinin devre dışı bırakılıp unutulmasıdır.” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi: “İran İslam Cumhuriyeti, bölgedeki bazı sorunların üzerine yoğunlaşmasına rağmen yine de her zaman Filistin’in İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu apaçık bir şekilde ilan edip bu bağlamdaki görevlerini de yerine getirmektedir.” beyanında bulundu.

Dünya kamuoyunda Filistin meselesinin unutulmaması için; “Filistinli gruplar, düşünürler ve Arap yazarların” görevlerine işaret eden İmam Hamenei, İslam dünyasında Filistin konusuna ilişkin diyalog ve düşünce ortamı oluşturmak için oldukça çaba sarf edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Amerika ve bölgedeki yandaşlarının farklı olaylara yol açmakla mezhep konusunu mevcut krizlerle ilişkilendirmeye çalıştıklarını kaydeden İslam İnkılabı Rehberi; “Bu propagandaların aksine Halep ve Musul’un Sünni halkı, cinayetkar tekfirciler tarafından katliam ediliyor. Dolayısıyla da söz konusu krizlerin Şii ve Sünni ile hiçbir ilgisi yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

İnkılap Rehberi, “Bölgenin en önemli konularından biri IŞİD, Nusra Cephesi ve diğer terör örgütlerine karşı kapsamlı mücadele gerekliliğidir. Zira başka takdirde tekfircilerin sürekli krizlere yol açmaları nedeniyle Filistin meselesi gündemden çıkabilir” ifadelerini kullandı.

Tekfircilerin Filistin’e nüfuz etmesine karşı mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan İslam İnkılabı Rehberi; “Bu grupların amacı fitne çıkarmaktır. Onlara uyanık bir şekilde ciddiyetle karşı çıkılmalıdır” dedi.

Filistin’in genç bir nüfusa sahip olduğuna da dikkat çeken İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, Batı Şeria’nın önemine de işaret ederek; “Bundan önce de söylediğimiz gibi Filistin başta olmak üzere bütün Müslümanların ortak ve kapsamlı bir şekilde Siyonistlere karşı mücadele etmesi şartıyla gelecek 25 yıl içerisinde Siyonist rejim diye bir şey kalmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz