Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Musul’u Kurtarma Operasyonlarında Son Durum
Musul’u Kurtarma Operasyonlarında Son Durum

Musul’u Kurtarma Operasyonlarında Son Durum

Irak Gönüllü Halk Güçleri Komutanı Musul’u kurtarma operasyonlarının dördüncü aşamasına geçildiğini açıkladı.

“Neyneva biz geliyoruz” isimli Musul’u kurtarma operasyonlarının üzerinden 37 gün geçmesiyle birlikte Haşd El-Şabi olarak adlandırılan Irak Gönüllü Halk Güçleri, batı ekseninde operasyonların dördüncü aşamasının başladığını söyledi.

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi Alman mevkidaşı Frank- Walter Steinmeier ile Berlin’de düzenlenen ortak basın toplantısında Musul operasyonlarının başlamasından şimdiye kadar 1700 IŞİD’linin öldürüldüğünü ve bu terörist gruba ait 650 aracın imha edildiğini açıkladı.

Haşd El-Şabi basın bürosu Haşd El-Şabi’nin Musul’un güneyinden batısına kadar Telafer havaalanına doğru elde ettiği başarıların gösterildiği bir harita yayınladı.

Musul’u kurtarma operasyonlarında elde edilen yeni başarılar

Gönüllü Halk Güçlerinin sorumluluğu altında olan Musul’un batı cephesi, Telafer Havaalanı ve etrafındaki köylerde güvenliği sağlamak ve bu bölgeleri temizlemek için operasyonlara şahit oluyor. Haşd El-Şabi keşif kuvvetleri Telafer kasabasının güneybatısında ilerlemeye devam ediyor. Haşd El-Şabi’nin havaalanının güneyinde sürdürdüğü operasyonlarda birçok IŞİD mensubu öldürüldü.

Doğu cephesinde de Irak Ordusu Dokuzuncu Zırhlı Tümeni Nemrut bölgesinin kuzeyinde bulunan El-Selamiye-El-Humeyra köylerini kurtardı ve güneydoğu eksenindeki operasyonlar da El-Vahde ve Filistin’e doğru ilerleyerek devam ediyor.

Musul’un merkezinin doğu ve kuzeydoğu ekseninde operasyon kuvvetleri teröristlerle mücadelede başaralı oldular. El-Ulema ve El-Meharibin civarını kurtardılar. El-Gadsiye, El-Bekr ve El-Tahrir bölgelerini temizleme operasyonları devam ederken Aden bölgesinde neredeyse kontrolü tamamen ele geçirdiler.

Ajanslar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz