Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Musul’un Batısının Kurtarılması Haberini Çok Kısa Zamanda Irak Halkına Vereceğiz
Musul’un Batısının Kurtarılması Haberini Çok Kısa Zamanda Irak Halkına Vereceğiz

Musul’un Batısının Kurtarılması Haberini Çok Kısa Zamanda Irak Halkına Vereceğiz

Irak Gönüllü Halk Güçleri Komutanı; Musul’un batı bölgesinin kurtuluşu operasyonunun 3. aşamasının planlara uygun olarak ve hiçbir eksiklik olmadan ilerlediğini açıkladı.

Tesnim Haber Ajansı – Irak Gönüllü Halk Güçleri Komutanlarından Hadi el Amiri; pazartesi akşam medya temsilcilerine yaptığı açıklamada Musul’un batı bölgesinin kurtuluşu operasyonunun 3. aşamasının planlara uygun olarak ve hiçbir eksiklik olmadan ilerlediğini açıklayıp, en kısa zamanda Irak halkına Musul’un batısının kurtulması haberini vereceğiz dedi.

Amiri, Musul’un batı bölgesinin kurtuluş operasyonunun 3. aşamasının pazartesi günü başladığını belirterek ilk günde 3 köyü teröristlerden temizleyip ve oranın halkını güvenli bölgelere naklettik açıklamasını yaptı. Musul’un batısında yer alan Telaferin kurtarılması görevi Irak Gönüllü Halk Güçlerine verilmiştir.

Musul’un merkezinden 65 km uzaklıkta yer alan Telafer IŞİD’in ikinci önemli merkezi olarak tanımlanıyor ve Irak’ta olan IŞİD’cilerin Suriye ile olan bağlantısı bu kent üzerinden yapılıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz