Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Musul’un Sol Kıyısındaki 6 Bölge Daha Kurtarıldı
Musul’un Sol Kıyısındaki 6 Bölge Daha Kurtarıldı

Musul’un Sol Kıyısındaki 6 Bölge Daha Kurtarıldı

Irak kuvvetleri ilerleyişine devam ederken Musul’un sol kıyısındaki 6 bölgeyi daha IŞİD teröristlerinin pençesinden kurtardı.

Tesnim Haber Ajansı – “Neyneva Biz Geliyoruz” operasyonları komutanı Raşit Yarallah, terörle mücadele birimlerinin Neyneva Eyaletini kurtarma operasyonlarının devamında Musul’un sol kıyısındaki El-Mellahin, El-Semah, El-Hazra, Kerküklü, El,Kudüs ve El-Kerame bölgelerini kurtardığını, teröristlere ağır kayıplar yaşattığını ve bu bölgelerin binalarına Irak bayrağını astığını açıkladı.

Irak terörle mücadele komutanı Abdülgani Esedi de bugün Irak kuvvetlerinin Musul şehrine girmeyi ve birçok bölgeyi teröristlerden kurtarmayı başardığını söyledi.

Abdülgani Esedi ayrıca, IŞİD tarafından Musul’un doğusunda bulunan Kökceli şehrine saldırıda bulunulduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi 17 Ekim’de Musul’u teröristlerden kurtarma operasyonlarının başladığını açıkladı.

Federal Polis, Irak ordusu, Gönüllü Halk Güçleri ve Peşmerge olmak üzere Irak kuvvetleri Musul’u kurtarma operasyonlarında şimdiye kadar yüzlerce kilometrekareyi IŞİD teröristlerinin pençesinden kurtarmayı başardı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz