Pazar , 25 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Seyyid Hasan Nasrallah’a Suikast Girişimi Başarılı Olamadı
Seyyid Hasan Nasrallah’a Suikast Girişimi Başarılı Olamadı

Seyyid Hasan Nasrallah’a Suikast Girişimi Başarılı Olamadı

İsrail’in geçtiğimiz hafta düzenlenen Aşura merasiminde  Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’a suikast düzenlemeyi planladığı, ancak başarılı olamadığı bildirildi.

Hollanda’da yayın yapan “De Telegraaf” Gazetesi’nin haberine göre, İsrail’in suikast planları lojistik engeller nedeniyle sonuçsuz kaldı.

Üst düzey bir Avrupalı güvenlik yetkilisi gazeteye yaptığı açıklamada, İsrail’in önceden Nasrallah’ın topluluğun karşısına çıkması halinde suikast planı yaptığı bilgisini verdi.

İsrail’in “Seriaat Matkal” ismindeki özel birliklerinin Nasrallah’ın Aşura Merasimi’ne katılacağı bilgisine dayanarak hazırlıklara giriştiğini belirten yetkili, “Nasrallah’ın az yıkıcı, ancak öldürücü olan bir füzeyle vurulması hedeflenmişti. Böylece olaya bir patlayıcının infilakı veya intihar eylemi süsü verilecekti” dedi.

Avrupalı yetkilinin Tel Aviv’deki yabancı elçiliklerin birinde görev yaptığı bildirildi.

Rus Miğferleri Suikasti Engelledi

Gazeteye bilgi veren İsrailli bir üst düzey subay ise, Hizbullah tarafından Aşura münasebetiyle oluşturulan yeni birliğin Nasrallah’ın maiyetindeki kimseleri İsrail’in insansız hava uçaklarının bölgede uçuş yaptığına dair uyardığını söyledi.

İsrailli subay Hizbullah askerlerinin, giydikleri Rus yapımı dijital gözetleme miğferleri sayesinde uçakların harekete geçtiklerini ve Lübnan hava sahasını deldiklerini tespit ettiklerini belirtti.

İsrailli subay, “Rusya’nın Hizbullah’a bu tekniği sağladığına dair bilgiler alsak da Hizbullah’ın bu denli bir teknolojiye sahip olacağını tahmin etmemiştik” ifadesini kullandı.

islamianaliz