Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » NATO Silahları İle Vuruluyoruz!
NATO Silahları İle Vuruluyoruz!

NATO Silahları İle Vuruluyoruz!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, katıldığı “Vahyin Kutsadığı Şehir: Kudüs” toplantısında konuşma yaptı. Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatında sivillere zarar vermediğini ifade eden Bozdağ, “Türkiye’nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı ne kadar sürecek, herkes bunu tartışıyor. Biz çok net söylüyoruz. Sınırlı olsun, süreli olsun diyenlere de net söylüyoruz. Zaten bu harekât sınırlı bir harekât, kapsamı belli bir harekât. Kapsamı Afrin bölgesinin sınırları içerisindeki terör örgütleri ve teröristlerdir” diye konuştu.

Bozdağ, harekât için sürenin belirlenemeyeceğini dile getirerek, “Harekâtın kısa bitmesini isteyenlerden bizim de isteğimiz var. O zaman bu beslediğiniz teröristlere verdiğiniz silahları derhal toplayın. Bir daha silah vermeyin” dedi.

“HAREKÂT BAŞARIYA ULAŞTIKTAN SONRA TÜRKİYE ORADAN AYRILACAK”

Türkiye’nin NATO’nun sınırlarını koruduğunu belirten Bozdağ, “NATO ülkesini ve NATO’nun sınırlarını koruyan Türkiye’yi NATO’nun silahlarıyla bir terör örgütünün daha fazla vurmasına göz yummayın. Böyle bir şey olabilir mi? Bir NATO ülkesi, bir başka NATO ülkesinin verdiği silahlarla vuruluyor ve kimse çıkıp ‘Sen bunu yapamazsın’ demiyor” şeklinde konuştu.

“BÖLGENİN YÖNETİMİ BÖLGEDE YAŞAYAN GERÇEK SAHİPLERİNE BIRAKILACAK”

Bozdağ, harekâtın Suriye devletine saygı içerisinde yapıldığının altını çizerek, “Harekât, başarıya ulaştıktan sonra Türkiye oradan ayrılacak. Türkiye işgalci değildir, bölgede kalıcı hiç değildir. Bölge huzur ve güvene kavuştuktan sonra Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde olduğu gibi bölgenin yönetimi bu teröristlerin elinden alındıktan sonra bölgede yaşayan gerçek sahiplerine bırakılacak. Bu terör örgütlerine bulaşmamış Kürt, Türkmen, Arap kardeşlerimize bırakılacak ve onlar kendi kurdukları Meclislerle kendi bölgelerini yöneteceklerdir” ifadelerini kullandı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz