Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » NATO’ya Sadakat Mesajı
NATO’ya Sadakat Mesajı

NATO’ya Sadakat Mesajı

  Ankara, darbelerin baş aktörü  NATO’ya üye oluşumuzun 65. yıldönümünü “kutluyor”!..

Kurulduğu günden bu yana İslâm coğrafyasını sömürüp Müslüman kanı akıtan, darbelerin ve iç savaşların merkezinde yer alan NATO’ya üye oluşumuz üzerinden tam 65 yıl geçti. 65 yıldır tartıştığımız, 15 Temmuz  darbe girişimi ile de ipliği bir kez daha pazara çıkan NATO’ya üye oluşumuzun yıldönümü münasebetiyle Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı mesaj ne acıdır ki adeta “güven mektubu” niteliği taşıyor. Mesajda geçen “Türkiye, 65 yıl olduğu gibi bundan sonra da güvenilir (!) bir müttefik olarak NATO’ya katkı sağlamaya kararlı olup, İttifak yükümlülüklerine tam anlamıyla bağlı kalmaya devam edecektir” ifadeleri, sadakat mesajı niteliği taşıyor.

İSTİKRARSIZLIĞIN ASIL NEDENİ NATO!

Yayınlanan açıklamada, Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana karşılaştığı en çetin sınamalara ve tehditlere kendisini uyarlayarak, etkinliğini ve caydırıcılığını sürdüren NATO’nun, Avrupa-Atlantik bölgesinin güvenliğinin ve istikrarının korunmasında vazgeçilmez bir aktör olmaya devam ettiği öne sürülüyor. Oysa 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi NATO’nun harekât üssü olan İncirlik’ten yönetilmişti.

TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMADI

1949 yılında Birleşmiş Milletler’e üye ülkeler tarafından kurulan Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü NATO, kurulduğu günden bu yana İslâm coğrafyasında taş üstünde taş bırakmadı. ABD, Avrupa ve İsrail’in neden olduğu terörizm, bölgesel istikrarsızlıklar, kitlesel göç, uluslararası toplumun karşı karşıya bulunduğu asimetrik güvenlik riski ve tehditlerin “çözümü” olarak yine Batı tarafından kendi çıkarları için kurulan NATO’nun görülmeye devam edilmesi sorunun bizzat kendisi.
NATO, kurulduğu günden bu yana, İslâm coğrafyasını sömürüp Müslüman kanı akıtırken Türkiye’nin bu eli kanlı örgüte 1952 yılında üye oluşunun üzerinden tam 65 yıl geçti. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin NATO’ya üyeliğinin 65. yıl dönümünün kutlandığı belirtilerek, 1952’de üye olunan NATO’nun Türkiye için öneminin (!) artarak devam ettiği bildirildi.

Etkinliğini sürdürmektedir

Dışişleri Bakanlığı, NATO’nun, Türkiye’nin “savunma ve güvenlik” politikasının temel yapı taşını oluşturduğunun iddia etti. Yayınlanan açıklamada, Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana karşılaştığı en çetin sınamalara ve tehditlere kendisini uyarlayarak, etkinliğini ve caydırıcılığını sürdüren NATO’nun, Avrupa-Atlantik bölgesinin güvenliğinin ve istikrarının korunmasında vazgeçilmez bir aktör olmaya devam ettiği öne sürüldü. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:”Güvenliğin bölünmezliği ilkesine ve İttifak dayanışmasına bağlılığıyla ve İttifak içindeki özgün konumuyla ülkemiz, NATO’nun misyon ve harekâtlarına katkılarda bulunmakta; Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Akdeniz ve Karadeniz’deki faaliyetlerde etkinliğini sürdürmektedir.”

Darbe üssü İncirlik’ti

Bakanlığın NATO’nun 15 Temmuz’daki “rolüyle” ilgili açıklamasında da şu ifadeler yer alıyor. “NATO’nun menfur FETÖ darbe girişimi sonrasında sergilediği destekten ve dayanışmadan memnuniyet duyulmuştur.Türkiye, 65 yıl olduğu gibi bundan sonra da güvenilir bir müttefik olarak NATO’ya katkı sağlamaya kararlı olup, İttifak yükümlülüklerine tam anlamıyla bağlı kalmaya devam edecektir.”
milli gazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz