Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Netanyahu, Aliyev İle Görüştü!
Netanyahu, Aliyev İle Görüştü!

Netanyahu, Aliyev İle Görüştü!

Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

İşgalci Rejimin Başbakanı Netanyahu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İham Aliyev ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu fotoğraf çektirdikten sonra başbaşa görüşmeye geçti.

Görüşmede ikilinin, Azerbaycan ve İsrail arasında ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin konularda fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.

İran Meclis Başkan Danışmanı Emir Abdullahiyan ise İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Azerbaycan’a gerçekleştireceği ziyaretin bölgedeki yeni bir fitneye sebep olacağını belirtti.

Abdullahiyan, Netanyahu’nun Azerbaycan’a gerçekleştireceği ziyarete ilişkin olarak şunları söyledi: “Netanyahu’nun Bakü ziyareti haberinin Siyonistler tarafından yayımlanması, bölgemizdeki yeni bir fitnenin başlangıcıdır.

Netanyahu’nun Bakü’ye gitmeden önce söyledikleri, tahrik edici olup, Orta Asya ve Kafkasya’ya fitne ateşi salmayı hedeflemektedir.”

Abdullahiyan sözlerinin sonunda Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün ve mazlum Filistin halkının desteklenmesinin bütün İslam devletlerinin görevi olduğunu belirterek, İsrail karşısında Tahran’ın Filistin halkını sonuna kadar destekleyeceğini vurguladı.

Öte yandan birtakım Ortadoğu(Batıasya) analistleri Netanyahu’nun Bakü’ye gerçekleştireceği ziyaretle şunları hedeflediğini ileri sürdü: “Azerbaycan’ın Tel Aviv’de elçilik açmasını sağlamak ve Azerbaycan’a silah satışı hususunda anlaşmaya varmak.”

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz