Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Netanyahu Çok Yakında Suud Sarayında Boy Gösterebilir
Netanyahu Çok Yakında Suud Sarayında Boy Gösterebilir

Netanyahu Çok Yakında Suud Sarayında Boy Gösterebilir

News 1 : İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesi neticesinde, Netanyahu’nun Riyad’ı ziyaret etme ihtimali söz konusu. Bu ziyaretin İsrail’deki seçimlerde önemli bir etkisi var ve bu ihtimal seçimlerden önce gerçekleşecektir.

Qodsna’nın Er-Risale Net’ten naklettiği habere göre Siyonist News 1 sitesi, Suudi Arabistan ve İsrail arasındaki ilişkilerin ilerlemesi neticesinde Binyamin Netanyahu’nun Riyad’ı ziyaret edip Kral Salman’ın sarayında bulunma ihtimali olduğunu duyurdu.

Haberin devamında şunlar kaydedildi: “Elbette bu mesele bir arzu gibi gözüküyor ama İsrail’in gelecekteki seçimlerinden önce gerçekleşmesi ve seçimlerin sonucunda ve yeni hükümette mükemmel bir etki bırakması bekleniyor.”

Bu yayın organı, son yıllarda Suudi Arabistan ve Siyonist Rejim arasındaki ilişkilerin düşmanlık seviyesinden dostluk seviyesine geçiş yönündeki gelişmelere değinerek, bunun sebebinin İran’ın nükleer silah tehdidinden korkulması olduğunu belirtti.

News 1 haberinin devamında şunları da ekledi: “İsrail ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkiler yalnızca pozisyon ve sözlü beyan seviyesinde değil bilakis fiiliyatta da önemli gelişmeler yaşadı.
Bu Siyonist yayın organı haberin devamında, Mossad Eski Başkanı Meir Dagan ile Suudi makamların bazı güvenlik meseleleriyle ilgili istişarelerine değinerek şunları yazdı: Bu istişarelerin devamında geçen yıl Dagan da Suudi Arabistan’a gizli bir ziyaret düzenledi.
Bu haberin devamında, Sudi Arabistan ve İsrail arasındaki ilişkilerin 2016 yılında sağlamlaşıp ciddi manada güçlenmesine ve Münih Güvenlik Konseyinde zamanın Savaş Bakanı Moşe Yaalon ile Suudi Arabistan Eski İstihbarat Bakanı Türki Faysal’ın görüşmelerine dikkat çekildi.
Ayrıca 2016 Haziran’ında da emekli Suudi Generali Enver Işki İsrail’e giden heyetin başındaydı, İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Dore Gold ile görüştü ve bazı bölgeleri ziyaret etti.
News 1 Haber Ajansı’nın haberine göre, Suudi Arabistan geçtiğimiz yıl ağustos ayında ülkede İsrail aleyhtarı her girişimle mücadele etme kararı aldı. Riyad makamları ayrıca, İsrail ile ilişkilerin ön koşulsuz bir şekilde her alanda ve en üst düzeyde olması konusunda da irade beyan etti.”

on4haber.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz