Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Netanyahu: “İran ve Hizbullah, İsrail’e Karşı Yeni Bir Cephe Açmanın Peşindeler”
Netanyahu: “İran ve Hizbullah, İsrail’e Karşı Yeni Bir Cephe Açmanın Peşindeler”

Netanyahu: “İran ve Hizbullah, İsrail’e Karşı Yeni Bir Cephe Açmanın Peşindeler”

Siyonist Rejim Başbakanı;İran ve Lübnan Hizbullahı’nın, İsrail aleyhine Suriye’nin güneyinde yeni bir cephe açmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi Farsça servisinin Siyonist Kanal 7 televizyonundan naklettiği habere göre; Binyamin Netanyahu işgal altındaki Golan tepesinde bulunan Hermun bölgesine bazı askeri yetkililer ile yaptığı ziyarette, Suriye’nin güneyinde DAEŞ’in arka arkaya gelen yenilgilerinin İran’ın Suriye’nin güneyindeki varlığını ve konumunu güçlendirmesine sebep olduğunu ifade etti.

Netanyahu, bölgedeki stratejik değişikliklerin İsrail üzerindeki etkilerine de değinerek, değişikliklerin hızla gerçekleştiğini ve İran ile Hizbullah’ın İsrail’e karşı hassas ve akıllı silahlar ile bir kuzey cephesi açmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Siyonist İsrail’in bu değişikliklerle etkileşime karşı kendini hazırladığını ve İsrail’e karşı olası tüm tehditler karşısında çözüm yollarını sunduklarını belirten Netanyahu, İsrail ordusunun tamamen donanımlı olduğunu ve bölgede gerçekleşen değişikliklere ve mevcut duruma cevap verebileceklerini iddia etti.

Kudusgunu.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz