Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Nijerya Ordusu, İmam Hüseyin (a.s) Âşıklarına Karşı Büyük Bir Katliam Yaptı / Yüzlerce Şehid Ve Yaralı
Nijerya Ordusu, İmam Hüseyin (a.s) Âşıklarına Karşı Büyük Bir Katliam Yaptı / Yüzlerce Şehid Ve Yaralı

Nijerya Ordusu, İmam Hüseyin (a.s) Âşıklarına Karşı Büyük Bir Katliam Yaptı / Yüzlerce Şehid Ve Yaralı

Nijerya İslam Hareketi’nin verdiği bilgiye göre Kanu şehrinin kuzeyinde Erbain yürüyüşü yapan İmam Hüseyin (a.s) aşıklarına karşı yapılan katliamda en az 100 kişi şehid oldu ve yüzlerce yaralı var.

Siyonistlerin uşağı olan Nijerya ordusu, Erbaine yaklaşırken temsili Erbain yürüyüşü yapan Nijeryalı Müslümanlara ateş açtı ve büyük bir katliam gerçekleştirdi.

Bu saldırı Pazartesi günü gerçekleşti; halbuki Nijerya İslami insan hakları komisyonu yazdığı bir dilekçede İslam hareketinin Erbain yürüyüşüne katılacak taraftarlarının can güvenliğini sağlamasını talep etmişti.

Fransa haber ajansı da bu saldırının dini tören yapılırken gerçekleştiğini bildirdi.

Ayrıca bir polis memuru törene katılanlara doğru ateş açıldığını bildirdi, ama kurbanların sayısı hakkında bilgi vermedi.

Canlı şahidlerden biri olan İlyas Emani olay hakkında şunları söyledi:Polis bölgeye ulaşır ulaşmaz Nijeryalı Müslümanlara karşı ateş etmeye başladı.”

Nijerya İslam Hareketi taraftarları, Nijerya’nın değişik şehirlerinde Erbain münasebeti ile temsili Erbain yürüyüşü yaparak İmam Hüseyin’e (a.s) ve Kerbela şehitlerine karşı vefa ve sevgilerini dile getiriyorlar.

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz