Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Nijerya’da Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılması için gösteriler devam ediyor
Nijerya’da Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılması için gösteriler devam ediyor

Nijerya’da Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılması için gösteriler devam ediyor

Nijeryalı Müslümanlar ülkedeki İslami Hareket Lideri’nin derhal serbest bırakılması yönünde geniş gösteriler düzenlendiler.

Nijerya Müslümanlarından yüzlercesi bir kez daha Şeyh Zakzaki’ye destek vererek ülkenin muhtelif bölgelerinde özellikle ülkenin başkenti Abuca’da gösteri düzenlediler.

Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Zakzaki yandaşlarından yüzlercesi, ülkenin muhtelif şehirlerinde Şeyh Zakzaki ve eşinin serbest bırakılması talebiyle bu ülke ordu ve güvenlik güçleri aleyhinde gösteri düzenlediler.

Nijerya müslümanlarının lideri Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılmasını isteyen ve Şeyh Zakzaki’nin fotoğraflarını taşıyan göstericiler, ordu ve güvenlik güçlerinin müslümanlar aleyhindeki şiddet eylemlerine son verilmesini istediler.

İnsan hakları kuruluşlarının defalarca Şeyh İbrahim Zakzaki’nin sağlık durumu konusunda uyarıda bulundukları bir dönemde bu gösteriler yapılmaktadır.

Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılması; Amerika,gasıp İsrail ve Suudilerin bölgeye özellikle Nijerya’ya yönelik siyasetlerinin yenilgisi sayılırken bunun Afrika’daki Nijerya müslümanları için zafer manasındadır.

Suriyegercekleri.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz