Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Nükleer Anlaşma Amerika’nın Güvenilmez Olduğunu Yeniden kanıtladı/ Türkiye’de İslami Eğilimler Olduğu İçin Amerika Darbe Girişiminde Bulundu
Nükleer Anlaşma Amerika’nın Güvenilmez Olduğunu Yeniden kanıtladı/ Türkiye’de İslami Eğilimler Olduğu İçin Amerika Darbe Girişiminde Bulundu

Nükleer Anlaşma Amerika’nın Güvenilmez Olduğunu Yeniden kanıtladı/ Türkiye’de İslami Eğilimler Olduğu İçin Amerika Darbe Girişiminde Bulundu

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei bu gün binlerce kişiyi kabul ettiği görüşmede; İran ve bölgenin durumu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tesnim Haber Ajansı – İmam Hamenei, İran’ın kalkınmasını; ülke içindeki kaynaklara dayalı olarak gerçekleşeceğini vurgulayarak; İran’ı örnek bir ülke olma seviyesine taşımak için stratejilerimiz ve planlarımız olmalı ve herkes bu hedef uğrunda tembellik yapmadan ve düşmanlara inanmadan çaba sarf etmelidir.

İmam Hamenei, düşman bizim yolumuz karşısında engel çıkartıyor. Bu engellere karşı tabi akıllıcasına tedbir almak gerekiyor ama düşmana hiçbir zaman itimat edilemez. Son örneği de Nükleer Anlaşma meselesidir. Anlaşmayı yapan arkadaşlarımız şimdi Amerikan’ın anlaşmayı ihlal ettiğini söylüyorlar. Şimdi anlaşmanın üzerinden 6 ay geçiyor ama halkın hayatında hiçbir olumlu etkisi olmamıştır.

İmam Hamenei, ben geçen yılda Nükleer Anlaşmanın bizim için bir örnek ve tecrübe olacağını söylemiştim. Şimdi Amerikalıların nasıl davrandıkları ortadadır. Onlar sözde vaat veriyor ama pratikte bizim aleyhimize komplo yapıyorlar. Nükleer Anlaşmanın tecrübesi, hiçbir meselede Amerika ile itimat üzerinde müzakere edilemez tecrübesini bize gösterdi.

İslam İnkılabı Rehberi; bölge konularında Amerika ile müzakere düşüncesini öldürücü zehir olarak değerlendirip, devam etti; biz, kendi yolumuzu gitmeliyiz. Düşmanla müzakere sizi hak yoldan saptırabilir. Onlar, sizden imtiyaz alıp, karşılığında hiçbir şey vermezler. Bu, emperyalizmin özüdür.

İmam Hamenei, sözlerin devamında bölge konularına değinerek Suudi devletinin Siyonist Rejimle ilişkilerinin açığa çıkmasını İslam ümmetinin sırtına saplanan bir hançer olduğunu açıklayarak; bundan başka Yemen’e saldırı, evlere, hastanelere, okullara kesintisiz füze yağdırmak ve sürekli çocukları katletmek bu devletin diğer bir suçudur.

İslam İnkılabı Rehberi Suudi Arabistan’ın siyasetleri konusunda: Suudi devleti bu gün akılsız kişiler elindedir. Ama olayların dikkatli analizi bu olayların tümünde ABD’nin parmak izi olduğunu gösteriyor.

İslam İnkılabı Rehberi devamında; Suudilerin cinayetleri, Amerika’nın silahları ve onların yeşil ışığıyla yapılıyor. Ne zaman ki BM’de uzun zamandan sonra bu işi kınamak kararı alıyor; para, tehdit ve baskı ile onların ağzını bağlıyorlar. BM’nin yüzü kara sekreteri bu işi itiraf etti ama o itiraf yerine kalıp insanlığa ihanet etmemek için görevini bırakmalıydı.

İmam Hamenei; Türkiye’deki son darbe girişimine işaret ederek devam etti;” Amerika’nın düşmanlığı sadece İslam Cumhuriyeti’ne değildir. Türkiye’nin son olaylarında da darbenin Amerikalıların girişimiyle hazırlandığı yönünde çok büyük bir ittiham vardır. Bu mesele ispat olursa Amerika için çok büyük rezillik olacaktır.  Türkiye, Amerika’nın bölgesel müttefikidir. Ama Amerikalılar İslam ve İslami eğilimlere muhaliftirler. Bundan dolayı Türkiye’de de İslami eğilimler var olduğu için Türkiye’de darbe yapmak peşindeler.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz