Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Nükleer Anlaşma Konusunda Ruhani ve Zarif’e Ağır Eleştiri
Nükleer Anlaşma Konusunda Ruhani ve Zarif’e Ağır Eleştiri

Nükleer Anlaşma Konusunda Ruhani ve Zarif’e Ağır Eleştiri

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Dış işleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in uzlaşmacı ve toleransçı siyasetleri İslam İnkılabının aleyhinde gelişmektedir. Ruhani hükumeti son günlerde İran içinde ağır ifadelerle eleştirilmektedir.

Tesnim Haber Ajansı- Kayhan Gazetesi Müdürü Hüseyin Şeriatmedari, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin nükleer antlaşma hakkındaki açıklamalarına tepki göstererek önemli açıklamalarda bulundu.

Hüseyin Şeriatmedari yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin nükleer antlaşma hakkında “ülkemiz adına birçok faydası olmuştur” açıklamasına karşı tepki göstererek; “ Sayın Ruhani nükleer antlaşmanın ülkemiz adına birçok getirisi olduğunu söylemekte. Kendi taraftarlarını nükleer antlaşmanın faydalarını söyleyerek oyalamaktan başka bir şey yapmıyor. Bu antlaşmanın İran için faydası değil kültürel ve siyasi anlamda birçok zararı olmuştur” dedi.

İran Merkez Bankasının müdürü olan Veliyullah Sif’in nükleer antlaşma hakkındaki ifadesine yer veren Şeriatmedari, Sayın Sif’in ifadesiyle de nükleer antlaşmanın ülkemiz adına faydası “hiç”tir açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin “bu üç ay içerisinde nükleer antlaşmanın faydalarını göreceksiniz” açıklamasına tepki gösteren Hüseyin Şeriatmedari “Sayın Cumhurbaşkanı tüm bunları bizim göremediğimiz başka varlıklar için mi iddia etmektedir” dedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz