Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Pakistan Cemaati İslami: Kalbini tüm Müslümanlara açan İmam Humeyni’nin öğretilerine ihtiyacımız var
Pakistan Cemaati İslami: Kalbini tüm Müslümanlara açan İmam Humeyni’nin öğretilerine ihtiyacımız var

Pakistan Cemaati İslami: Kalbini tüm Müslümanlara açan İmam Humeyni’nin öğretilerine ihtiyacımız var

Cemaat-i İslami Lideri, İslam dünyasının yaşadığı buhranlı süreçten kurtulması için İmam Humeyni’nin öğretilerine ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İRNA’ya demeç veren Pakistan Cemaati İslami Genel Sekreteri Beluç, İran’da güvenlik ve sebatın olmasının İmam Humeyni’nin kurucusu olduğu İslam Cumhuriyeti ve İslam inkılabının bir sonucu olduğunu belirterek, bugün İran’da halk ve yetkililerin tek seda ile İran’da o büyük zaferin bereketinin kıymetini koruduklarını söyledi.

Pakistanlı şahsiyet, İslam dünyasının içinde bulunduğu ihtilaflardan ve düşmanların İslam dünyası aleyhindeki fitnelerinden kurtulmak için İslam Cumhuriyetinin kurucusu İmam Humeyni’nin düşünce ve öğretilerini takip etmek ve ondan ilham almak gerektiğini söyledi. Kendisinin İmam Humeyni ile bizatihi görüştüğünü ve onda eşsiz bir liderlik sezdiğini belirten Beluç “İmam, kalbini tüm Müslümanların sevgisine açmıştı” dedi.
İslam dünyasının bugün ciddi sorunla karşı karşıya olduğunu belirten Beluç, İslam ülkeleri arasında gerçek manada vahdet olmaması halinde müslümanların sorunlarını da çözmenin mümkün olmayacağını söyledi.
Beluç, vahdeti, İslam ümmetinin şifresi olarak nitelerken, vahdetin aynı zamanda siyonistler ve İslam düşmanlarının oyunlarını bozacağını, zaten rahmetli İmam Humeyni’nin de her zaman İslam dünyasının vahdetine vurgu yaptığını söyledi.
İslami Analiz/İRNA

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz