Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Pakistan Ehl-i Sünneti Hüseyni Yas Merasimi Düzenledi
Pakistan Ehl-i Sünneti Hüseyni Yas Merasimi Düzenledi

Pakistan Ehl-i Sünneti Hüseyni Yas Merasimi Düzenledi

Pakistan’da İmam Hüseyin (a.s) ve 72 yareninin şehit olduğu Aşura gününde sadece Şiiler değil, Ehl-i Sünnet aşıkları da Hazreti Hüseyin (a.s) için göz yaşı döktüler.

Tesnim’in bölge ofisinin bildirdiğine göre; Pakistan’da Ehl-i Sünnet mensuplarını Şiiler’den ayırt etmek pek de kolay değil. Bu ülkede birçok Ehl-i Sünnet mensubu birçok aile kendi evlatları için Hasan ve Hüseyin adı koyarlar.

Pakistan Avam Partisi Lideri Şeyh Tahir Kadiri, Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve eski Başbakan Çuderi Hüseyin gibi Sünni aileden gelen şahsiyetler dahil birçok kişinin isminin  Hüseyin olması, Pakistan’daki Ehl-i Sünnet’in Şehitler Efendisine olan saygı ve muhabbetini gösteriyor.

Pakistan’nın muhtelif noktalarında düzenlenen Aşura etkinliklerine Ehl-i Sünnet mensupları ülkedeki Şiiler gibi katılarak, Şehitler Efendisi İmam Hüseyin (a.s) için yas tuttular.

Lahur’da binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte Tahir Kadiri bir konuşma yaparak, Aşura’nın hürlük ve özgürlük derslerini anlattı.

Pakistan’ın Karaçi ve İslamabat gibi diğer kentlerinde de Hüseyni (a.s) yas etkinlikleri Ehl-i Sünnet mensupları dahil Pakistanlı Eyl-i Beyt (a.s) aşıklarının katılımıyla düzenlendi.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz