Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 6.yıldönümünde rahmetle anıyoruz
Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 6.yıldönümünde rahmetle anıyoruz

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 6.yıldönümünde rahmetle anıyoruz

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının 6.yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

Vefatının yıldönümü münasebetiyle çeşitli yerlerde Erbakan hoca anılıyor.

 

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 6’ncı sene-i devriyesinde sevenleri tarafından kabri başında anıldı. Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen sevenleri Merkezefendi Mezarlığı’nda Hoca’nın kabri başında Kur’an-ı Kerim okudu, dua etti. Merkezefendi Mezarlığı’nda Erbakan Hoca’nın kabrinin yanına çadır kuran Saadet Partisi Başakşehir Hanım Kolları Başkanlığı da ziyarete gelenlere ikramda bulundu.

ALMANYA’DAN KONYA’YA MİLLET HOCASININ BAŞINDA

Almanya’dan gelen Muhammed Ali Uçar “Erbakan Hoca’mızdan Allah razı olsun. Vesilesiyle Avrupa’da Milli Görüş teşkilatlarında yer aldık. Sekiz senedir Almanya Berlin teşkilatındayız. Hocamızı görmek nasip olmadı. Videolardan tanıdığımız kadarıyla Hocamızın yolundan gidiyoruz” dedi. Askerlik görevini yerini getirmek için İstanbul’a geldiğini söyleyen Sefa Eryiğit, “Dün yemin törenim vardı. Ailemde İstanbul’a gelince, hep beraber Hocamızı ziyarete geldik. Hocamızın ülkemize ve milletimize kattıkları çok büyüktü. Hocamızın daha iyi anlaşılsın inşallah” dedi. Ağabeyinin yemin töreni için İstanbul’a gelen Erhan Eryiğit de “Konya’dan abimize ve Hocamıza geldik. Hocamıza, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden selam getirdik. Merhum Hocamızın bize öğrettiği ‘cihat’ kavramı için çalışıyoruz” diye konuştu.

EYÜP SULTAN’DA ANMA PROGRAMI

Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatı, dün İkindi namazında Merkez Efendi Camii’nde bir araya geldi. Daha sonra, Merkezefendi Mezarlığı’nda Erbakan Hoca’nın kabri başında Kuran-ı Kerim okundu ve açıklamalarda bulunuldu. Ardından da Eyüp Sultan Camii’ne geçilerek ve akşam namazını müteakip Kur’an-ı Kerim okundu.

milligazete

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz