Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Ramazan Şallah:”Gazze, İran’ın desteği ile zafer kazandı.”
Ramazan Şallah:”Gazze, İran’ın desteği ile zafer kazandı.”

Ramazan Şallah:”Gazze, İran’ın desteği ile zafer kazandı.”

Tahran’da bulunan Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah, İranlı yetkililerle temaslarda bulundu. Şallah, Filistin direnişine desteklerinden ötürü İranlı yetkililere teşekkür etti.

Tahran’da bulunan Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah, İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei ile bir araya geldi.

Siyonistlerin Filistin halkının zaferi karşısında ters yüz olduğunu belirten Hamanei, “Filistin halkının gelişmiş askeri imkanlarının yokluğuna rağmen Siyonistler karşısındaki sebatı, görkemli bir zafere vesile oldu. Nihai olarak Siyonistler Filistin halkına karşı tek bir başarı elde edemedi ve direnişin şartlarına teslim oldu” dedi.

Filistin’in zaferinin Allah’ın vaadi olduğunu ifade eden Hamanei, bu zaferin başka zaferleri müjdelediğine dikkat çekti.

Filistin halkını direnişe karşı kurulan komplolar karşısında teyakkuzda olmaya davet eden Hamanei, “Filistinli gruplar gerekli tüm tedbirleri almalı ve askeri altyapılarını güçlendirmelidir. İsrail’in tamamen yok olacağı kader savaşına bir hazırlık stratejisi olarak Batı Şeria silahlandırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Gazze savaşı hakkında Hamanei’ye bilgi veren Şallah, Batı Şeria’nın silahlandırılmasının direniş gruplarının stratejilerinden biri olduğunu söyledi.

İran’ın Desteği 

Hamanei’nin Batı Şeria’nın silahlandırılması için yaptığı çağrının Filistinli mücahitlerin morallerini arttırdığını belirten Şallah, “51 günlük savaşta zafer, İran’ın direnişe sunduğu etkili ve stratejik desteğin gölgesinde kazanılmıştır” dedi.

Şallah, bölge konjonktürünün çok karmaşık olduğunu ve Siyonist düşmanın direnişe yönelik komplolarına karşı uyanık olunması gerektiğini dile getirdi.

Şallah- Şemhani Görüşmesi

Öte yandan Ramazan Abdullah Şallah, İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani ile de bir araya geldi.

Direnişin ve Filistin halkının Siyonist düşmana karşı sergilediği dik duruşa övgüde bulunan Şemhani, “Direnişin görkemli zaferi, Filistin’in sabitelerine bağlı kalınması ve Siyonist emellere karşı fedakarca mücadele edilmesi sayesinde gerçekleşmiştir” dedi.

Savunma Gücünün Arttırılması

İran’ın direnişe ve Filistin halkına desteğini yineleyen Şemhani, “Gazze’ye yapılan ilaç ve gıda yardımlarımız devam ediyor. Gazze’nin yeniden imarı ve Siyonist düşmana karşı savunma gücünün arttırılması gündem maddelerimiz arasında” diye konuştu.

“Gazze halkına olan uluslararası desteğin büyümesinin sebebi, Siyonistlerin suçlarının ortaya çıkarılması ve otoriter rejimlerin ona olan desteğinin ifşa edilmesidir” tespitinde bulunan Şemhani, İsrail’i gizli ve aleni şekilde destekleyen devletlerin dünya kamuoyunda dışlandığını belirtti.

İran’ın hükümet, halk ve liderlik bazında Filistin direnişine verdiği desteği takdir eden Ramazan Şallah ise, İsrail’in verdiği sözleri tutmadığına dikkat çekerek direnişin yeni bir Siyonist saldırıyı püskürtmeye hazır olduğunu ifade etti.

islamianaliz