Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Sadık Şirazi’nin Resmi Sitesi Kapatıldı
Sadık Şirazi’nin Resmi Sitesi Kapatıldı

Sadık Şirazi’nin Resmi Sitesi Kapatıldı

Fitneci tutumuyla bilinen Ayetullah Sadık Şirazi’nin resmi internet sitesi kapatıldı.

Dün (salı) Sadık Şirazi’nin resmi internet sitesi olan shirazi.ir sitesi İran İletişim Bakanlığı tarafından erişime kapatıldı. İran İletişim Bakanlığından yapılan açıklamada;  Sadık Şirazi’nin resmi sitesinin yasaklandığı bilgisi yer alıyor.
Bu sitenin İslam mezhepleri arasında fitneye yol açtığını, küfür ve iftira ettiğini, İslam alimlerine hakaret ettiğini ve vahdet haftasına karşı beraat (sahabelere küfür etme haftası) haftası ilan ederek İslam mezhepleri arasındaki fitneyi artırmak, yanlış tebliğ yöntemiyle Ehlibeyt mektebine zarar vermek, matem meclislerinde hurafe ve şiddeti teşvik etmek gibi gerekçelerle Şirazi’nin resmi sitesi yasaklanmıştır.

Yaklaşık 20 gün önce de Sadık Şirazi’ye bağlı olan ve İngiltere güdümlü yayınlar yapan 8 TV kanalının yayını İran İletişim Bakanlığı tarafından İran’da durdurulmuş ve gerekçe olarak yine aynı gerekçeler gösterilmişti.

İran’da Şirazi’nin resmi sitesine dünden beri girilemiyor. İP numarası farklı olan ülkelerden siteye erişim sağlanabiliyor.

Siteye girilmek istendiğinde aşağıdaki resimde görüldüğü gibi İran İletişim Bakanlığı tarafından hazırlanan bir sayfa açılıyor ve siteye erişimin yasaklandığı bilgisi veriliyor.

shirazi

islamivahdet.com