Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Şam’da Filistin Direnişi Konferansı Düzenlendi
Şam’da Filistin Direnişi Konferansı Düzenlendi

Şam’da Filistin Direnişi Konferansı Düzenlendi

Şam’da Filistin Direnişinin İran İslam İnkılabından nasıl ilham aldığı ve Siyonist Rejim ile mücadelede ondan nasıl yararlandığı konulu konferans düzenlendi.

İran İslam İnkılabı’nın otuz sekizinci yıl dönümü münasebetiyle, Filistin direniş grupları ve temsilcileri ve bazı siyasi ve dini şahsiyetlerin katılımıyla İran İslam Cumhuriyetinin temsilcilikleri bulunan bölgelerde “Siyonist planlarla mücadele için Filistin meselesine 38 yıllık destek” başlıklı ilmi konferanslar ve kutlamalar düzenlendi.

Filistinli bazı şahsiyetler bu merasimde yaptıkları konuşmada İran İslam Cumhuriyeti’nin Arap Rejimlerinin açık bir şekilde kayıtsız kaldığı bir durumda Filistin meselesine olan desteğini takdir ettiler ve Arap rejimlerinin Filistin meselesine sırt çevirdiklerini ve onu yalnız bıraktıklarını söylediler.

Konferansa katılanlar aynı zamanda İmam Humeyni’nin (ra) üstün rolündün övgüyle bahsederek, Filistin meselesine önem veren herkesten İmam Humeyni’nin (ra) dünyanın en büyük diktatör güçlerine karşı elde ettiği büyük zaferin sırrını bulmaya çalışmalarını ve bu sırrı Filistin topraklarını Siyonistlerden kullanmada bir yol ve yöntem olarak kullanmalarını istediler.

Tesnim Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz