Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Şam’da Tekfircilere ait silah deposunda İsrail yapımı silahlar ele geçirildi / VİDEO
Şam’da Tekfircilere ait silah deposunda İsrail yapımı silahlar ele geçirildi / VİDEO

Şam’da Tekfircilere ait silah deposunda İsrail yapımı silahlar ele geçirildi / VİDEO

Suriye güvenlik güçleri, başkent Şam’ın Han eş-Şeyh bölgesindeki silahlı gruplara yaptığı operasyonda İsrail ve Amerikan yapımı silahlar ele geçirdi.

SANA haber ajansına demeç veren Suriyeli bir güvenlik yetkilisi, güvenlik güçlerinin başkent Şam’ın Han Şeyh bölgesinde yaptığı operasyonda silahlı gruplara ait bir silah deposunda İsrail ve Amerikan yapımı silahlar ele geçirdiğini açıkladı.

Suriyeli güvenlik yetkilisi, operasyon yapılan binada çeşitli silahların yanı sıra silah yapımında kullanılan malzemelerin de bulunduğunu ifade etti.

Son günlerde Şam’ın dış semtlerindeki operasyonlarını arttıran Suriye ordusu, Han Şeyh’in yanı sıra Zarura’nın doğusundaki Eşrefiyetu’l Abbasiye ve Haret el-Buveyda bölgelerinde de çok sayıda silah ele geçirmişti.

Nusra Cephesi ve Ahrar Şam gruplarının kontrolünde bulunan bu bölgelerdeki tünellerin de Suriye savaş uçakları tarafından bombalanarak imha edildiği belirtilirken Suriye ordusunun Han Şeyh bölgesindeki Hirbet el-Abbasiye bölgesini geçtiğimiz hafta başında Nusra ve Ahrar Şam militanlarından geri aldığı bildiriliyor.

(Kaynak:YDH)

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz