Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Seçimin Asıl Galibi İslam Cumhuriyeti Nizamıdır / Fesat Ve Yoksullukla Mücadele Edin
Seçimin Asıl Galibi İslam Cumhuriyeti Nizamıdır / Fesat Ve Yoksullukla Mücadele Edin

Seçimin Asıl Galibi İslam Cumhuriyeti Nizamıdır / Fesat Ve Yoksullukla Mücadele Edin

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, Cumhurbaşkanı seçimi sonucunun açıklanması ile bir mesaj yayınlayarak; İran halkına, seçime katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunarak seçilen cumhurbaşkanına bazı tavsiyelerde bulundu.

İmam Hamenei İran halkına hitaben yayınladığı mesajında; “Dün yapılan seçimin İran halkının milli iradesinin göstergesi olduğunu belirterek, sizin geniş katılımınız ve oy sandıkları başında oluşan uzun kuyruklar bir daha İslami Demokrasinin temellerinin ne kadar güçlü olduğunu ve halkın genelinin İslam Demokrasisine inancını ve güvenini gösterdi. Dün yoğun katılımla ve 40 milyondan fazla oy kullanmakla cumhurbaşkanı seçimlerinde yeni bir sayfa açıldı. İran İslam Cumhuriyeti; düşmanların, kincilerin ve ona haset yapanların geri çekilmesine neden oldu ve onu sevenleri, savunanları sevindirdi.” dedi.

İmam Hamenei mesajının devamında; Dünkü seçimin asıl galibinin İran halkı olduğunu söyleyerek, dünkü seçimin galibi, siz İran halkı ve tüm komplolara ve düşman çabalarına rağmen bu büyük halkın güvenini kazanan İslam Cumhuriyeti Nizamıdır dedi.

İslam İnkılabı Rehberi; seçilen cumhurbaşkanına tavsiyede bulunarak, saygıdeğer cumhurbaşkanına ve gelecek hükümette olacak tüm kişilere tavsiye ve uyarıda bulunacağım konu; çalışmaları, yüksek ruh ve düşünceyle ülkenin sorunlarını çözmek için çaba sarf etmeleri ve bir an bile olsa bu yoldan sapmamalarıdır. Halkın zayıf kesimlerine, köylülere, fakir bölgelere daha fazla dikkat ederek, fesatlara karşı mücadeleden vazgeçmemelerini tavsiye ediyorum.

İmam Hamenei mesajının sonunda, seçimi gerçekleştiren kurumlar, halkı seçime teşvik eden kişiler ve seçim güvenliğini sağlayan birimlere teşekkürlerini sundu.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz