Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Şehitlerin emaneti olan bu inkılap, kolaylıkla kazanılmamıştır
Şehitlerin emaneti olan bu inkılap, kolaylıkla kazanılmamıştır

Şehitlerin emaneti olan bu inkılap, kolaylıkla kazanılmamıştır

Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, İslam İnkılabı’nın değerinin fark edilmesini isteyerek, şehitlerin emaneti olan bu inkılabın, kolaylıkla kazanılmadığını açıkladı.

İran Cuma Namazı Geçici Hatibi Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, bu haftaki Tahran Cuma Namazı hutbelerinde Plasco faciasında günlerdir durmadan çalışan itfaiyecileri takdir ederek, bu olaydaki itfaiyecilerin şehit düşmesinden dolayı İnkılap Rehberi, taklit mercileri, İran milleti ve şehitlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, İslam İnkılabı’nın değerinin fark edilmesini isteyerek, “Şehitlerin emaneti olan bu inkılap, kolaylıkla kazanılmamıştır. İmam Humeyni, bu inkılabı Amerika’nın kıtlağından dışarı çıkararak, şah döneminin kirli ortamına bürünen kültürel atmosferi, ışıklandırmayı başardı ve böylece sinema kuyruklarında bekleyen gençler, kutsal cephe kuyruklarına koştu” ifadelerinde bulundu.

Cuma Namazı Geçici Hatibi, ABD yeni Başkanına hitap ederek, şunları söyledi: Halkınıza verdiğiniz sözlere bağlı kalıp terörle mücadelede eski başkanların yaptığı hataları sakın yapmayın. Yanlışlıkla uyguladığınız savaş ve çatışma kültürünü, ABD ve dünya halkına hizmet sunma politikasına dönüştürün.

Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, Suudi Arabistan’ın Yemen ve Suriye’de yaptığı cinayetlere değinerek, Suudi Arabistan ve Bahreyn yöneticilerine yönelik Yemen ve Bahreyn halkının bedduasının onların sultasının temellerini yıkacağını belirtti.

mehrnews

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz