Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Selefi Teşkilatı Üyesinden Şiiliğe Karşı Sünni Uyanış Çağrısı
Selefi Teşkilatı Üyesinden Şiiliğe Karşı Sünni Uyanış Çağrısı

Selefi Teşkilatı Üyesinden Şiiliğe Karşı Sünni Uyanış Çağrısı

Ed-Davetu’s-Selefiyye Örgütü üyesi Ahmet Şehat, Şii hükümetlerin yıllardan beridir güçlü Sünni ülkeleri kendi hâkimiyetleri altına almak için çalıştıklarını söyledi ve Sünni uyanış çağrısında bulundu.

Ahmet Şehat sözlerine şöyle devam etti: Maalesef son yıllarda Bağdat, Şam ve Beyrut gibi en büyük ve önemli Arap başkentleri Şiilerin kontrolüne geçti. Eğer Yemen de Şiilerin eline düşerse artık Şii halkası her taraftan Mısır ve Arabistan’ı kuşatmış olacak.

Şehat, Şii ülkelerin yöneticilerini eleştirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: Onlar birileri tarafından işbaşına getirilmiş uşaklardır, başkalarının çıkarlarına hizmet etmektedirler. Artık Şiiliğe karşı mücadele için bir “Sünni Uyanış” şart olmuştur.

Ahmet Şehat, Arabistan’ın başını çektiği ittifakın Yemen’e yönelik saldırılarının yerinde bir operasyon olduğuna dikkat çekti ve ekledi: Arabistan nasıl zamanında Bahreyn’e müdahale ederek oradaki isyanı söndürdüyse şimdi de Husi Şiileri rahatlıkla hezimete uğratacak ve böylece Yemen’le arasındaki sınırların dağılmasını önleyecektir!