Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Şeyh Bilal Şaban: ”Sykes Picot” bizi bölse de, biz tek bir ümmetiz
Şeyh Bilal Şaban: ”Sykes Picot” bizi bölse de, biz tek bir ümmetiz

Şeyh Bilal Şaban: ”Sykes Picot” bizi bölse de, biz tek bir ümmetiz

Lübnan’da faaliyet gösteren İslami Tevhid Hareketi lideri Şeyh Bilal Şaban, Lübnan’ın Kuzeyinde bulunan El-Bedavi mülteci kampında, kampın önde gelen direniş liderlerinden Ebu Mahmud El-Eş’uş için düzenlenen anma törenine katıldı.

Ebu Mahmud El-Eş’uş’un Filistin direnişi için Fetih Hareketi’nde önemli bir lider olduğunu belirten Bilal Şaban, El-Eş’uş’un direniş mücadelesinin yanı sıra, El-Bedavi kampını korumak ve buradaki Filistinlilerin Lübnanlılarla uyumlu bir hayat sürmeleri için de çok önemli çaba harcadığını ifade etti.
Filistinlilerin ve Lübnanlıların tek bir halk olduklarını söyleyen Bilal Şaban sözlerine şöyle devam etti: “Sykes Picot bizi bölse de biz tek bir ümmetiz, Allah-u Te-ala “Şüphesiz müminler kardeştirler” buyurmuştur. El-Eş’uş’u anma vesilesiyle dayanışmamızın, birliğimizin ve bu yolda mücadelemizin önemini bir kez daha hatırlamalıyız. Aramızda ihtilaflar yaşanmış olabilir, Filistinlilerin, Lübnanların ve Suriyelilerin birbirini öldürmesini istediler. Hala mezheplerimiz ve ırklarımızın farklı oluşu yüzünden birbirimizi öldürmemizi istiyorlar, bundaki amaç da siyonist işgal rejimiyle mücadeleyi bırakıp birbirimizle uğraşmamızı istemeleridir. Bu nedenle yüzümüzü Aksa’ya, Kudüs’e ve Filistin’e dönmeliyiz.”
Şeyh Bilal Şaban şu ifadeleri kullandı:
“Bu kamplar, geri dönüş hakkı ve toprakların geri alınması için çıkış noktasıdır. Bu kamplar Aksa’ya ve Filistin’e, 48 ve 67 topraklarına dönüşün başlayacağı yerlerdir. Nehirden denize kadar Filistin’e dönüş bu kamplardan başlayacaktır. Şuan üzerimize düşen en önemli şey kardeşliğimizi ve birliğimizi korumaktır. Bu birliği hayata geçirmeliyiz, birbirimize karşı kardeşçe muamele etmeliyiz. Peygamber efendimizin, “Hepiniz Adem’densiniz, Adem’de topraktandır” sözlerini unutmayalım. Arabın Acem’e, Beyaz’ın da Siyah’a takva dışında hiçbir üstünlüğü yoktur. Bir kez daha Ebu Mahmud El’-Eş’uş’a Allah’tan rahmet diliyor, direniş yolunda yürüyenlere de sabırlar diliyorum.
İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz