Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Şeyh İsa Kasım’ın Evine Baskın Düzenlendi
Şeyh İsa Kasım’ın Evine Baskın Düzenlendi

Şeyh İsa Kasım’ın Evine Baskın Düzenlendi

Bahreyn güvenlik Güçleri başkent Manama’nın batısındaki Karana Bölgesi’nde bulunan Şeyh İsa Kasım’ın evine baskın düzenledi.

Tesnim Haber Ajansı – Bahreyn el-Halife rejiminin Şeyh İsa Kasımı vatandaşlıktan çıkarma kararı tepilere neden olmuştu.

Bugün akşamüzeri Şeyh İsa Kasım’ın evinin Bahreyn güçleri tarafından basılması sonrasında Bahreyn’in İsa Kasım kararına bir tepkide İran Devrim Muhafızlarından geldi.

İran Devrim Muhafızları yaptığı açıklamada, Bahreyn’de Şeyh İsa Kasım kararı ile başlayan süreç İslam Devrimini getirebileceğini söyledi.

İran Devrim Muhafızlarının yayınladığı bildiride şu satırlara yer verildi; “El Halife’nin bu akılsızca kararı, Bahreyn’deki İslami devrim hareketini ateşleyecek ve bu ülkeye bağlı hükümdarlara karşı yıkıcı bir isyan ortaya çıkacaktır.”

Bir diğer tepkide Irak Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr’dan geldi. Mukteda es-Sadr vatandaşlıktan çıkarılan Şeyh İsa Kasım’a destek için gösteri çağırısı yaptı.

Mukteda es-Sadr yayınladığı açıklamada, Şeyh Naim Kasım’ın vatandaşlıktan çıkarılmasını ‘uluslararası mezhepçiliğin kutsanması’ olarak nitelendirdi.

Mukteda es-Sadr’ın yayınladığı bildiride şu satırlara yer verildi; “Bu tür girişimler sadece Bahreyn’in değil, terör hegemonyasını desteklemek için tüm İslam aleminin birliğini hedef alıyor. Bahreyn halkının beyaz devrimine devam etmesi gerekiyor. Kahraman Irak halkını ülkenin her tarafında dünyadaki mercileri ve özellikle Şeyh Kasım’ı desteklemeleri için cuma günü gösteri düzenlemeye çağırıyoruz.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz