Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Şeyh Naim Kasım: İsrail Bölgenin Temel Sorunudur
Şeyh Naim Kasım: İsrail Bölgenin Temel Sorunudur

Şeyh Naim Kasım: İsrail Bölgenin Temel Sorunudur

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı yaptığı konuşmada Siyonist Rejimin Ortadoğu’nun temel sorunu olduğunu söyledi.

Tesnim Haber Ajansı – Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım şu ifadelerde bulundu: “Maalesef her ne kadar bazı ülkeler iktidar koltuklarını korumak için İsrail’in işgallerine yardım etseler ve hatta bazı Arap ülkeleri bu rejimi desteklesler de hiçbir zaman İsrail isimli bir düşmanımız olduğunu unutmamalıyız.

Yavaş yavaş İsrail adında bir düşmanımız olduğunu unutuyor gibiyiz. Oysa ki bu rejim dünya ülkelerine nüfuz ederek, dünya medyasını hakimiyeti altına alarak ve Birleşmiş Milletler’de ve Güvenlik Konseyinde mazlum olduğu sloganlarıyla, nüfuz elde etmeye çalışıyor.

İsrail her zaman; İran, Hizbullah ve Filistin Direnişi karşısında itirazda bulunmaktadır, çünkü bunlar İsrail’i rahat bırakmamaktadır, sanki bu rejimin başkalarının topraklarını yağmalamaya hakkı varmış gibi.

Maalesef bazı ülkeler İsrail’in işgallerine yardım ediyorlar. Hatta iktidar koltuklarını korumak için Arap ülkeleri arasında da İsrail’e yardım eden ülkeler var. Biz sabretmeli, gerçeği ve hakikati aydınlatmalı ve açıklamalıyız.

İsrail işgalci bir rejimdir. Bu rejim elli yıl öncesinden şimdiye kadar bölgede savaş ateşi yakmıştır. Bu rejim bölgemizdeki denklemleri değiştirmiş, IŞİD ve Nusra terör örgütlerini desteklemiştir. İsrail Suriye’yi tahrip etmiştir ve sürekli olarak ülkeleri tehdit etmektedir. Bu yüzden biz temel sorunun İsrail olduğunu açıklıyoruz. Topraklarını savunmak isteyen kişi değil, işgalci asıl sorundur. Onurunu korumak için direniş gösteren değil, işgalci temel sorundur.

Eğer direniş olmasaydı Lübnan kurtulmazdı ve tekfirciler umutsuz bir şekilde bu ülkeyi terk etmez ve ülkedeki bu güvenlik ve istikrar sağlanamazdı.

İsrail kulakları sağır etmek için çığlıklarının sesini yükseltmiştir. Çünkü savaş meydanında elde etmek istediği şeyleri elde edemeyince, medyaya başvurmuştur.

İsrailliler bölgede herhangi bir savaş başlattıkları zaman ağır bir yenilgi alacaklarını çok iyi biliyorlar.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz