Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Şeyh Zakzaki Takrip Ruhuna Sahip Olması Nedeniyle Düşman Tarafından Hedef Alındı
Şeyh Zakzaki Takrip Ruhuna Sahip Olması Nedeniyle Düşman Tarafından Hedef Alındı

Şeyh Zakzaki Takrip Ruhuna Sahip Olması Nedeniyle Düşman Tarafından Hedef Alındı

Londra’daki İslami İnsan Hakları Komisyonu Başkanı; “İslam Dünyasında Şii ve Sünni arasında takrip (yaklaştırma) ve ortak görüş sağlamaya çalışanların tekfircilerin tehdidi altında olduğu çok açıktır.” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – Londra’daki İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mesut Şecere IRIB’in konferans salonunda düzenlenen 30. İslami Vahdet Konferansının kapanış merasiminde konuştu ve şunları söyledi: “Bu etkinliğe katılmak için sıralayabileceğimiz nedenlerden biri, bu yıl önceki yıllardan farklı olarak bir kişi aramızda bulunmamaktadır ve bu kişi Şeyh İbrahim Zakzaki’dir.”

İnsan Hakları Komisyonu Başkanı, Şeyh İbrahim Zakzaki’nin üstün şahsiyetine değinerek şunları söyledi: “İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei de Şeyh İbrahim Zakzaki’den takripin büyük şeyhlerinden biri olarak bahsetmektedir.”

Mesut Şecere, Nijerya’da Müslümanlara karşı yapılan düşmanca eylemlerin nedeninin tekfirci Vahhabiyet olduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu: “İslam Dünyasında Şii ve Sünni arasında takrip ve ortak görüş oluşturmaya çalışan bir kişinin tekfircilerin tehdidi altında olduğu çok açıktır.

Tekfirciler Şeyh İbrahim Zakzaki’yi de bu takrip ruhundan dolayı hedef almış ve sadece ona değil ailesine de işkence ve eziyetlerde bulunmuştur. Şeyh Zakzaki’nin evlatları tutuklanmış ve öldürülmüştür. Maalesef tekfircilerin Nijerya’daki provokasyonlarında yüzlerce kişi öldürülmüş ve birçok kişi de hapse atılmıştır ve çok üzücü bir durumdur.”

İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mesut Şecere sözlerine şöyle devam etti: “Bu eylemlerden kimler yararlanıyor? Hiç şüphesiz bu durumdan asıl yararlanalar, Arabistan ve Siyonist Rejimdir.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz